Archiv - Nach Datum

Gesammelte Listen

Tågheia

Datum:
30.11.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
6,2km

Sesongens første skitur på Tågheia. Fint føre, og jammen letna det litt på toppen også.

Karte    

Ski in/out

Datum:
29.11.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
5,4km

Endelig skiføre fra døra igjen. Kraftig vind og snøbyger gjorde at det holdt med Skihytta i dag.

Karte    

Sykkel

Datum:
27.11.2019
Entfernung:
16,2km

Karte    

Markatrim

Datum:
23.11.2019
Entfernung:
9,6km

Kaldt i lavere områder, mildt i høgda. Dermed også varierende føreforhold.

Karte    

Sykkeltur i Moldemarka.

Datum:
22.11.2019
Tourcharakter:
Fahrradtour gemischt
Entfernung:
12,2km

Fin runde i blåtimen. Fikk sjekka snøforholda.

Karte    

Mohaugen

Datum:
20.11.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
12,4km

Planen var egentlig å gå på Dronningkrona. Hadde nok undervurdert nysnømengdene litt, i tillegg var snøen delvis vindpakka over skogrensa, noe som gjorde brøytinga tyngre og mer tidkrevende. Litt seint ute var vi vel også. Turen gikk derfor i stedet opp på Mohaugen, hvor vi ikke hadde vært på nesten 20 år. Det var 8-9 minusgrader da vi starta fra Dalsbøen. 20 cm nysnø med et bristende skarelag på toppen lå på jordene. Nysnøen blei tørr rett oppe i lia, men det var ikke noe underlag av gammal snø før på drøye 500 m. Gikk allikevel greitt å gå på ski opp langs sommerstien. Greit med snø over skoggrensa. Snøfjell ruver i bakgrunnen. En kald trekk møtte oss oppover mot skaret. Lette skyer gjorde at sola ikke kom skikkelig fram. Hovsnebba i bakgrunnen forøvrig. Vi satte >>>

Karte    

Kvitnykja, nok en gang.

Datum:
17.11.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
5,8km

Overskya vær på formiddagen og tvilsomme snøforhold gjorde at vi droppa turplaner lenger inne i Storfjorden. Med oppklarning blei det vestvendt tur til Kvitnykja nok en gang, i dag med Brynhild som turfølge. Tok ei annen linje denne gangen. Litt mer knot i toppen (les: stein) ellers større flater å utfolde seg på i nedre del. Lite steinkjøring i dag også. Fant ei bedre linje nede i skogen enn i går, og hadde på skia ned til 500 m.o.h. Mot Høgsvora. Opp av skogen. Skøytebane nede på flata. Flott innover Litlebotnen. Spor til og med :) Opp vestflanken. Ennå skygge, men sola kom rundt på nedkjøringa. Noen tåkeflak dreiv over toppen. Kald vind her oppe. Mot Lauparen og Brudefølgjet.

Karte    

Kvitnykja

Datum:
16.11.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
6,7km

Tok sjansen på at det var bra nok skiføre på Kvitnykja, og satsa på en ettermiddags-/solnedgangstur. 2-3 cm nysnø, men med gammal snø/is under kunne jeg faktisk gå på ski fra setra. Gradvis økende snømengder, men veldig humpete snødekke opp til 700 meter. Fra ca. 750 meter var føret nydelig. Så ut til å være litt tynt opp vestsida av toppen. Gikk allikevel greit å finne ei fin linje langs hovedrenna ned igjen. Kun borti stein to ganger. Passa bra med ferja og ta en sving oppom Litlebotnsrøra. Siste 200 hm ned gikk til fots med skia på sekken. Humpete snødekke på ca. 600 meter. Liltebotnsrøra.

Karte    

Skihytta - Varden

Datum:
10.11.2019
Entfernung:
5,6km

Karte    

Kjøvskartinden

Datum:
09.11.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
12,6km

"Sørsia på Kjerkjetake va skikkele ihælkjaurt ette ei veke ma finver. Men de va fole fint innpå Kjøvskartind." Nok en finværsdag, og vi la dagens tur til Kjøvskartinden. Det var akkurat kjørbart til endes på vegen til Kavliheian. Herifra var det greit skiføre. Dagens mål i sikte. God snødekning innover Kavliheian. Skare med mjuk overflate innover. Bekker gjenfrosne etter kuldeperiode. Fulgte delvis spor fra tidligere i uka. Østeggen på Kyrkjetaket. Fin tur det. Transportetappa snart over. Litt mer knekkskare her i området ved Husnebbu. Gradvis mjukere snø opp nederste henget på ca. 800 m.o.h. Grei dekning om en valgte rette linja. Drømmeforhold oppe i botnen. Sola varma godt oppover. Opp neste heng. Juratinden troner i bakgrunnen. Litt vindpåvirka snø nærmere toppen. >>>

Karte