Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Ramstadslottet

Datum:
28.01.2019
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
1:41h

Kjapp tur etter jobb til Ramstadslottet i pudder.

Karte    

Østmarka traversen

Datum:
27.01.2019
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Karte    

Ramstadslottet

Datum:
26.01.2019
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
7,0km
Karte    

Forsøk på Skogshorn

Datum:
20.01.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
3:00h

Med mye snøfall i Hemsedal denne uken,ble fristelsen for stor,så vi satte nesa mot Hemsedal tidlig søndag morgen. Ble hentet av Steinar,en ny turkamerat jeg hadde blitt kjent med og var klar for vår første tur sammen. Siden jeg gikk Nibbi forrige helg med en annen kamerat,falt valget på Skogshorn denne gangen. 3 timer senere parkerte vi bilen ved foten av fjellet. Valget av søndagen så ut til å slå an med tanke på været som var på lørdagen med mye mer vind. Helt blått og 27 minusgrader,fryktelig kaldt. Overaskende lite snø. Desverre kom vi ikke lengre enn halvveis opp fjellsiden før det bare ble stein,snøen som hadde kommet,var helt avblåst. Vi tok oss en god pause i sola,nå var det bedre og levelig temperatur,før vi rant ned igjen til bilen. Uansett så var det en fin tur så lenge >>>

Karte    

Renne 11 på Gaustatoppen på stegjern

Datum:
19.01.2019
Tourcharakter:
Hochtour
Tourlänge:
7:00h
Karte    

Nibbi

Datum:
12.01.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
6,7km

Spontan tur til Nibbi lørdag morgen. Vi kjørte fra Oslo 06.00 og var på Løkjestølane rundt 09.30. Været var vekslende mellom sol og blå himmel,til skodde og snø. Utrolig hardt,isete og lite snø,men flott alikevel. God temperatur på toppen ved varden,så vi ble en stund. Nedkjøring gikk greit,skikkelig hardpakket snø i bollen,men fikk gode svinger lell.

Karte    

Bålkos på Gaupekollen

Datum:
05.01.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
7,2km

Flott lørdags tur til Gaupekollen i Maridalsalpene. Noen timer i sola var ikke feil i dag. Noe snø og glatte partier,men gikk helt greit opp til utsiktspunktet.

Karte