Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Kommuntopping på Hitra

Datum:
07.06.2014
Tourlänge:
2:40h
Entfernung:
13,0km

Dette var 2. kommuntopp denne dagen av i alt 6 på to dager Registrerte gjennom tur-rapportene til andre her på peakbook at det var prøvd ut mange forskjellige rutevalg, noe som gjorde meg noe usikker på rutevalget. Det ble til at KiBUs beskrivelse vant. Takk for infoen! Tok av mot Forsnes (Rv 713) etter Hitratunnelen. Og kan bekrefte at etter akkurat 27,1 km fra nevnte kryss er det en liten parkeringsplass på høyre side av veien. Derfra går det en traktorvei helt inn til foten av fjellet. En traktorvei som gjør anmasjen betraktelig raskere med en terrengsykkel. Men vær obs på at traktorveien nesten hele veien går på grøftet myr. Har det vært skikkelig bløtt, så kan det tenkes at det blir ganske tungt å sykle. Når jeg sykla var det veldig tørt og syklinga gikk som hakka møkk.

Karte    

Kommunetoppjakt i Snillfjord

Datum:
07.06.2014
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
2:20h
Entfernung:
10,0km

Dette var første kommunetopp i alt 6 på to dager. Kjørte fra Hovin via Klett og tok retning Hitra i Orkanger sentrum . Fulgte skilting i retning Snillfjord ved Våvatnet. Parkerte ved bommen som er første avkjørsel til venstre når du kommer ned bakkene øverst i Vuttudalen. Er tilhenger av å bruke sykkel når jeg kan, så jeg brukte den de 10 minuttene det tok å nå hyttetunet ved enden av veien. Tok ned til høyre der for å krysse elva som ligger ganske dypt nedi en "canyon". En del trasking på myr er nødvending. I mitt tilfelle var det knusktørt, så å gå i joggesko hadde vært null problem. Så krysse bekken et stykke inn i dalen for å stige opp og til høyre på fjellet. Toppvardene kommer til syne på ca 700 m Jeg kopierer noe data fra turrapporten til ory1962 og >>>

Karte    

Svartfjellet på tur hem

Datum:
25.05.2014
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
1,5km
Karte    

Svartfjellet i tykk tåke

Datum:
24.05.2014
Karte    

Bodø

Datum:
14.05.2014
Karte    

Leknes

Datum:
13.05.2014
Karte    

Svolvær

Datum:
13.05.2014
Karte    

Svolværgeita

Datum:
13.05.2014
Tourcharakter:
Alpinklettern
Entfernung:
1,5km

På tur på Svolværgeita på tur sørover etter avsluttninga på Øytun folkehøgskole i Alta. Min klatrepartner var Siri. Var i tillegg så heldig å ha med en serdeles trivelig fotograf i Synne. Kjempetur!

Olderbakkfjellet

Datum:
02.05.2014
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
11,0km
Karte    

Påsketur til Raipas

Datum:
20.04.2014
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
7,0km
Karte