Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Lunkejogg

Datum:
01.10.2016
Karte    

Tur til Oljedirektoratet

Datum:
20.09.2016

Jobb tur til Stavanger. Jeg kom en time for tidlig til møte i Oljedirektoratet. Da rykket det litt i kommunetopp foten, så det ble en rask avstikker i dresssko til toppen på Ullandshaug. Prøvde å gå sakte men ble svett likevel i det varme fine været. Turen tok 25 min tur retur.

Karte    

Guttenes årlige Fjelltur

Datum:
17.09.2016
Tourlänge:
4:10h
Entfernung:
9,2km

Kjørte fra Flatningen mot Riddarspranget og fulgte en grusvei i 8 km til Sallii sæter. Litt grått fra morgenen men det var i ferd med å klarne opp. Lett fin tur oppover. Mye jegere ute. Møtte Knut Villa med familie. Ble etterhvert kjempevær og det ble en riktig så bra tur. Retur til Flatningen for et bad i fjellvannet. Veldig forfriskende etter en meget varm dag. Glemte kortbuksa på turen. Deretter herlig elgemiddag med mye godt å drikke attåt. Med på tur: Bjørn, Frode, Tore, Espen, Nils og Henrik.

Karte    

Lommedalstopper

Datum:
11.09.2016
Tourlänge:
2:14h
Entfernung:
5,4km
Karte    

100 turer

Datum:
09.09.2016
Karte    

Kolsåsplatået

Datum:
04.09.2016
Karte    

Vidvangshøgda

Datum:
03.09.2016
Tourlänge:
3:49h
Entfernung:
12,0km

Hovedmålet for turen i dag var Vidvangshøgda, men jeg vil også besøke Danielshøgda med mye spennende historie. Gikk fra Tobonn i Lommedalen. På veien opp traff jeg tilfeldig min gode kamerat Espen. Han ville gjerne være med på min planlagte tur, men dessverre ringte kona og han måtte snu ved Jonsrudkampen. Jeg fant ingen sti det første stykket fra Jonsrudkampen, men kom innpå etterhvert. Vidvangshøgda var en trist skogstopp, men kommunetoppen er jo litt hyggelig. Herlig lunch i sola på svaberget her. Jeg gjorde en innsats på å finne høyeste punkt. Det står mellom PB-varden og ett punkt ca 40 m nord der kartverket mener det er høyest. Jeg klarte med min høydemåler heller ikke denne gangen å finne noen forskjell. Samme resultat som KnutSverre. Danielshøgda bærer sitt navn etter Daniel >>>

Nordre Kolsås

Datum:
28.08.2016
Karte    

Høgdebråtet

Datum:
20.08.2016
Tourlänge:
8:16h
Entfernung:
21,8km

Invitert med på tur av Sissel og Kjell. Kjempehyggelig. Kjørte hjemmefra grytidlig og møtte de andre på Vargebakken parkering. Ganske grått på vei opp men ved start var det faktisk sol. Fulgte standard rute til topps. Overraskende fint å gå hele veien. På toppen lysnet det og ble skikkelig bra. Vi tok en titt ned bratta mot Kvassryggen, men beholdt enstemmig opprinnelig plan og fulgte samme vei ned igjen. Avsluttet med god middag på Bessheim, før retur hjem

Nordre Kolsås

Datum:
15.08.2016
Karte