Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (4)
- Expedition (1)
- Kayaking (3)
-
Andere Wintertour (3)
- Schneeschuhtour (3)
- Fahrradtour (23)
-
Fahrzeugtour (3)
- Autotour (3)
-
Fußtour (1363)
- Bergtour (334)
- Hochtour (19)
- Jogging (865)
- Spaziergang (12)
- Wanderung (130)
-
Klettern (26)
- Alpinklettern (19)
- Bouldern (2)
- Eisklettern (3)
- Sportklettern (1)
-
Skitour (317)
- Langlauf (68)
- Randonnée/Telemark (133)
- Tourenskilauf (114)
-
Training (5)
- Laufband (5)
Peakbookfreunde
Gesammelte Listen
- Bergen ≥ 50m pf. og ≥ 100 m.o.h.
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Samnanger ≥ 100m pf.
- Midthordland PF>= 100m
- Hordaland kommunetopper tom. 2019
- Alver ≥ 100m pf.
- Kvam ≥ 100m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Bjørnafjorden ≥ 100m pf.
- Vaksdal ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Opptur Bergen
- Vang ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
Svelikulten
- Datum:
- 08.06.2024
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 0:49h
- Entfernung:
- 3,3km
Værmeldingen for helgen var trist og jeg og Harald avtalte en ny økt i Masfjorden og da området mellom Duesund og Gulen. Her hadde vi ikke vært siden februar tidligere i år. Et fantastisk fint område som vi begge har fått et godt forhold til.
Jeg hadde vært på sommerfest dagen i forveien og ikke vært i seng før kl 02.30. Da alarmen ringte 07.30 var jeg noe usikker på om jeg var i stand til å kjøre, men det hjalp med en kald dusj og jeg fant ut at det gikk helt fint å kjøre.
Plukket opp Harald i Lønborg litt før 08.30 og vi kjørte deretter til fergeleiet i Masfjorden. Ikke mer enn 10 min å vente på kabelfergen denne gangen. Som forrige gang hadde vi planlagt 7 fjell denne dagen og først ut var Svelikulten eller Vestelifjellet, som den også heter på kartet. Fra Duesund kjørte >>>
Hatten, Snaufjellet og Dalsfjellet
- Datum:
- 08.06.2024
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 3:30h
- Entfernung:
- 10,1km
Vi hadde til nå tatt 4/7 topper. De tre gjenværende tok vi på en og samme tur. Etter påfyll av bensin, som forresten var mye billigere enn i Bergen, kjørte vi til parkeringsplassen like sør for Hostelandslia. Herfra fulgte vi hovedveien et lite stykke vestover før vi tok av på en flott sti. Det hadde regnet ganske kraftig for kort tid siden, men nå hadde det gitt seg litt. Deilig å følge god sti.
Kom omsider opp på Hatten. Knausen på vestsiden er den såkalte turtoppen. Det er her varden og skiltet står. Utsikten er også best herfra. Vi gikk etterpå opp på toppunktet, som er naboknausen like øst.
Videre over ryggen mot Snaufjellet går det sti, men den er til tider utfordrende å finne. Den er markert med hvite bånd og røde klosser som henger i trærne, men i starten er det >>>
Melshovden
- Datum:
- 08.06.2024
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 0:52h
- Entfernung:
- 2,3km
Etter turen på Svelikulten var Melshovden neste topp på programmet. Kjørte inn til Rambjørg og parkerte på en åpen plass her, like ved bolighusene og gårdene. Idyllisk område. Fulgte anleggsveien som går nordover og gjennom skaret mellom Ramnefjellet og Melshovden. Videre på sti/tråkk som er merket med blå bånd. Denne stien er relativt bratt, så her kommer høydemeterne fort. Veldig flott utsikt fra toppen. Til vår store overraskelse hadde det nå for alvor begynt å klarne opp. Snart var alle skyene vekke. Fulgte samme rute ned igjen til bilen.
Morgentur over Stakken på vei til jobb
- Datum:
- 07.06.2024
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 0:59h
- Entfernung:
- 6,0km
Fjellruten hjem fra jobb
- Datum:
- 03.06.2024
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:49h
- Entfernung:
- 10,3km
Omvei for å plukke opp bil i bryllup
- Datum:
- 01.06.2024
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:48h
- Entfernung:
- 10,6km
2 x Stakken med litt tempo
- Datum:
- 28.05.2024
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:27h
- Entfernung:
- 9,2km
HV-kos på Skogsøyna
- Datum:
- 26.05.2024
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 3:06h
- Entfernung:
- 5,5km
Heimevernsøvelse hvor vi dro ut til Skogsøyna denne dagen. Nydelig øy med flotte stier og hvor Nordsjøen slår inn på sørvestsiden. Lite soldatreletert trening og mye soling og bading. Kulpen like sørøst for Hildringsbu hadde badebasseng-temperatur. Jeg tilbrakte nok mer tid i denne enn på land. Deilig i sjøen også, men pga kraftige bølger tross det man kan kalle rolig sjø her ute, dukket jeg bare under inne ved fjellsiden og rullet rundt i div tang og tare. Ble enda et bad for de som ville på vei tilbake. Dette tok vi i Gardholesundet, hvor jeg krysset sundet frem og tilbake. Deilig og varmt vær. Det ble soling i gresset og lunsj da vi kom tilbake til Kollsnes. En øvelse over 3 dager med høy sol, bade, avslapping og sosialfaktor.