Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (4)
- Expedition (1)
- Kayaking (3)
-
Andere Wintertour (3)
- Schneeschuhtour (3)
- Fahrradtour (23)
-
Fahrzeugtour (3)
- Autotour (3)
-
Fußtour (1412)
- Bergtour (358)
- Hochtour (19)
- Jogging (889)
- Spaziergang (12)
- Wanderung (131)
-
Klettern (26)
- Alpinklettern (19)
- Bouldern (2)
- Eisklettern (3)
- Sportklettern (1)
-
Skitour (320)
- Langlauf (70)
- Randonnée/Telemark (133)
- Tourenskilauf (115)
-
Training (5)
- Laufband (5)
Peakbookfreunde
Gesammelte Listen
- Bergen ≥ 50m pf. og ≥ 100 m.o.h.
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Kvam ≥ 100m pf.
- Samnanger ≥ 100m pf.
- Midthordland PF>= 100m
- Hordaland kommunetopper tom. 2019
- Alver ≥ 100m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Bjørnafjorden ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Fusa ≥ 100m pf.
- Vaksdal ≥ 100m pf.
- Vang ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Opptur Bergen
Fottur til Lagos etterfulgt av ribtur
- Datum:
- 08.08.2022
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 1:40h
- Entfernung:
- 9,1km
Løpetur hjem igjen via klippene
- Datum:
- 08.08.2022
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 0:58h
- Entfernung:
- 8,3km
Ettermiddagstur over klippene i Lagos
- Datum:
- 07.08.2022
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:26h
- Entfernung:
- 12,6km
Løpetur over klippene i Lagos
- Datum:
- 06.08.2022
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:26h
- Entfernung:
- 9,6km
Løpesightseeing i Porto
- Datum:
- 02.08.2022
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:30h
- Entfernung:
- 15,0km
Rolig løpetur rundt Espa
- Datum:
- 31.07.2022
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:22h
- Entfernung:
- 12,0km
Ekte sommerstemning på Hvaler
- Datum:
- 30.07.2022
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 1,1km
Etter en fantastisk konsert med Ramstein i Gøteborg, kjørte vi tilbake til Norge. Dette var en perfekt mulighet til å svippe innom Fredrikstad og Hvaler, som ejg lenge hadde vært giret på. Fredrikstad var en koselig by. Vi kjørte bare igjennom her. Får stoppe der en annen gang.
På Hvaler kjørte vi innom alle øyene som hovedveien gikk innom. I Skjærhalden på Kirkøy stoppet vi for å kjøpe noe mat og en is og satte oss ned på bryggen. Folksomt her nå. Mange båter fra flere ulike land lå til kai. På restaurantene var det allsang og vi fikk skikkelig sommerstemning ved å være her.
Jeg var giret på å stupe fra svabergene jeg hadde hørt så flott om her ute og spurte en lokal dame om tips til sted. Hun anbefalte Storesand uten å nøle. Det ligger like ved Skjærhalden. Vi kjørte >>>
Østento - Høyest i Fredrikstad
- Datum:
- 30.07.2022
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 0:18h
- Entfernung:
- 1,7km
Etter en fantastisk tur til Hvaler, kjørte vi nå tilbake til Fredrikstad og ut til Fjellberg for å ta turen på Østento, som er høyeste punkt i Fredrikstad kommune. Den store lommen ved Vikaneveien som er markert som parkeringsplass på Peakbook-kartet, er egentlig en busslomme. Var litt skeptisk til å la bilen stå her mtp eventuelle bøter. Valgte å heller parkere i skråningen ved boligfeltet på andre siden av veien. Da kom en dame ned og sa vi måtte flytte bilen inn på hennes eiendom i stedet, da damen som visstok bodde i et av husene var litt spesiell og likte ikke fremmede på den private veien sin. Vi fikk flyttet bilen og damen fortalte oss om ruten opp til toppen.
Vi fulgte en sti gjennom boligfeltet før vi kom ut på veien, Vikanetoppen og fulgte denne et lite stykke før >>>