Høyest i Lyngdal og Farsund (07.07.2021)
Startpunkt | Kaldåsknipa p-plass (300m) |
---|---|
Tourcharakter | Jogging |
Tourlänge | 1h 00min |
Entfernung | 4,8km |
Höhenmeter | 279m |
GPS |
![]() ![]() |
Besteigungen | Kaldåsknipa mast (501m) | 07.07.2021 12:27 |
---|---|---|
Kaldåsknipa (504m) | 07.07.2021 12:33 | |
Lyfjellet (486m) | 07.07.2021 12:55 | |
Besuche anderer PBE | Kaldåsknipa p-plass (300m) | 07.07.2021 12:10 |
Hadde campet utenfor Drange Bedehus i Farsund. Herfra var det ikke så lang kjøretur opp til parkeringen som utgangspunkt for turen til Kaldåsknipa og Lyfjellet. Vurderte om jeg skulle sykle oppover anleggsveien som slynger seg oppover mot toppene, men droppet det. Dette var en såpass kort tur. Langet derfor i vei oppover. Blåste godt i dag også.
Fulgte veien helt opp til masten like ved Kaldåsknipa og gikk opp på høyeste punkt her. Deretter ned skråningen mot nord. Synes klyvingen opp berget til hovedtoppen så artig ut. Valgte derfor å gå rett på. Klarte selvsagt å få en rift i den nye jakken. Jaja, kan vel ikke forvente mer av et materiale som kan minne om matpapir. Kom omsider opp på Kaldåsknipa, som er høyeste punkt i Lyngdal. Tok et par bilder og siktet meg inn på veien lenger nede.
Jeg måtte gjennom et lite helvete før jeg kom så langt. Svære steiner dekket med mose, gress opp til livet og tette busker høyere enn meg selv. Hadde ikke sjanse til å se hvor jeg tråkket. Gikk fullstendig i blinde her. "Faen heller!"
Fikk famlet meg ut på veien og kunne puste lettet ut. Jogget nå et lite stykke ned igjen før jeg tok av mot vest opp til Lyfjellet. Litt klyving på mose og stein før en enkel marsj opp til toppen. Dette er høyeste punkt i Farsund. Her blåste det og regnet noe vanvittig. Returnerte ned igjen til veien og kom etter kort tid ned til bilen igjen. Kjørte nå videre til Lyngdal for å fylle bensin og ta en baconpølse og kaffe før ferden gikk videre til Lindesnes.
Benutzerkommentare