Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (6)
- Schneeschuhtour (6)
-
Fußtour (7)
- Wanderung (4)
Archiv - Nach Geografie
Gesammelte Listen
- DNT-hytter i Vestfold, Østfold, Akershus og Oslo
- Norwegen - Fylkestopper
- Øytopper Rogaland
- Kommunetopper Østlandet
- Oppland kommunetopper tom. 2019
- Rogaland kommunetopper
- Øytopper Vest-Agder
- Buskerud kommunetopper tom. 2019
- Oslo ≥ 100m pf.
- Alle topper i Oslo
- Telemark kommunetopper tom. 2019
- Bundesländergipfel
- Amerikanske Delstatstopper
- Norske byer
- Kommunetopper tom. 2016
- DNT-hytter i Norge
- Kommunetopper (fylkestopper) år 2000
- Akershus ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal kommunetopper
- Oslomarka ≥ 700 moh.
Rävabacken
- Datum:
- 13.07.2015
Sto opp tidlig for å rekke ferja fra Visby til Oskarshamn. Kjørte i et enda strekk helt ned til Rävabacken. På slutten fulgte vi vei nr. 119 vestover, forbi Farabol, tok så til venstre på Näbbavegen og kjørte den i ca 450 før vi tok av til høyre. Kjørte på denne grusveien ca 400 m, før vi parkerte ved en mobilmast. Her er det både rasteplass med benk og stor infotavle og også fin sti helt opp til høyeste toppen. Infoskilt også på selve toppen.
Lojstahajd
- Datum:
- 11.07.2015
Dro sørover fra Visby for å overvære Stångaspelen. Gammelt Gotlansk idrettsarrangement, hvorav pärk og Varpa visstnok er av de mere prestisjefylte grenene. Men de har også mange andre idrettsgrener på programmet de 5 dagene Stångaspelen varer. Var der noen timer, fikk litt god drikke og hamburgere før vi dro nordover igjen, mot Gotlands høyeste topp Lojstahajd på 82 moh. Kjørte på vei nr. 551 vestover før vi tok av en smal grusvei til høyre. Kjørte denne noen hundre meter før vi svingte høyre igjen og inn på et lite grustak. Parkerte helt innerst på plassen. Måtte bruke koordinatene på gps en på denne toppen, nesten umulig å finne veien ellers. Fant betongfundamentene som beskrevet på Sverigestak.org, men er fortsatt veldig usikker på om dette er den høyeste toppen >>>
Karryd
- Datum:
- 07.07.2015
Fra Halmstad kjørte vi mot karryd. Kom fra syd på 37 - 23 og kjørte via Braås og Viås. Parkerte ved en sving på grus/jordveien. Gikk ca 50 m tilbake igjen til topp punktet som ligger rett ved veien og inntil en telegrafstolpe. Nydelig vær i dag. Mikael og Frederik kom seg også til topps. Så heller ikke her noe til trig punktet på denne toppen heller. Fortsatte videre mot østkysten og Oskarshamn hvor vi skulle ta ferje over til Visby på Gotland.
Högalteknall
- Datum:
- 06.07.2015
- Entfernung:
- 0,3km
Dro på en 2 ukers tur med 2 kollegaer i gjennom store deler av syd Sverige, nord Tyskland og Danmark. Bodde hos foreldrene til han ene kollegaen min som bor i Halmstad i syd Sverige noen dager. Veldig fint sted. Kan anbefales en tur dit. Vi både bowlet, kjørte zip line og kjørte masse gocart. Det siste var spesielt morsomt :-)
Mens vi var her tok vi en tur til Högalteknall. Har brukt "Sverigestak.org" veldig mye, og stort sett alltid fulgt deres kjøreanvisninger, frem til Länstoppene, med noen unntak. Så også i dette tilfellet. Kom sydvest fra og parkerte på venstre side av veien, rett ved en radiomast og en liten grønnmalt bygning. På andre siden av vegen er det en låst bom, man krysser den og går ca. 100 m opp en liten bakke, før man står ved noen gamle militær installasjoner. >>>

