Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (49)
- Expedition (1)
- Jagd (12)
- Kayaking (36)
-
Andere Wintertour (80)
- Schneeschuhtour (80)
-
Fahrradtour (15)
- Fahrradtour Gelände (1)
- Fahrradtour Straße (1)
- Fahrradtour gemischt (11)
-
Fußtour (296)
- Bergtour (179)
- Jogging (10)
- Spaziergang (3)
- Wanderung (94)
-
Klettern (53)
- Alpinklettern (3)
- Hallenklettern (1)
- Klettersteig (1)
- Sportklettern (8)
-
Skitour (193)
- Langlauf (24)
- Randonnée/Telemark (105)
- Tourenskilauf (64)
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
NNT D20 T18, Storheia
- Datum:
- 03.05.2019
- Tourcharakter:
- Wanderung
Etter en 14 timers "arbeidsdag" i går og null tur, var det utrulig godt med en aldri så liten tur opp på heia.
NNT D18 T17 Offersøykammen
- Datum:
- 01.05.2019
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 3,9km
Tilbake til Lofoten ei uke før planlagt, men det føles helt riktig å være her og bruke litt tid på han gamle far. Men ferie er ferie og ut på tur må vi. Lei av kjøring etter en dag i bil i går, så ville ta en nærtur. Greit å ta utgangspunkt fra Leknes når vi likevel skal dit. Så i dag blei det et gjensyn med Offersøykammen. Mitt første Lofotfjell for 21 år siden. Det gjorde mektig inntrykk den gangen, å komme på toppen og fjellet tok brutalt slutt og stupte ned i havet. Et hav i blått, turkis, grønt og sort. Fjell og hav og hvite strender. Det var like vakkert i dag som den gang. Stien opp er sikkert blitt dobbelt så bred og dobbelt så dyp. Men all Lofot-søppelet så vi ingenting til.
Etter toppen gikk vi østover og via Tinden. Gikk deretter bratt ned skråninga mot >>>
NNT D16 T15 Svanfjellet
- Datum:
- 29.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 6,1km
Ferge fra Brensholmen til Botenhamn, og deretter videre til Kaperdalen. Endelig skulle jeg få meg en ny kommunetopp :-)
Dette fjellet er lagt til i den reviderte utgaven av "Toppturer i Troms". Fulgte den ruta og beskrivelsen. Stor fin parkering. Yr hadde meldt sol fra skyfri himmel, men vi startet å gå med skydekke som lå over de høyeste toppene i området. Satsa på at det ville klarne opp. Hadde forventa å gå aleine på denne toppen en mandag formiddag, men vi så 6 stk oppi lia. Trivelige svensker som vi snakket med på toppen.
Det blei mer og mer tåkete og mer og mer hardt/isete. Men vi hadde et klart mål om kommunetoppen, så fortsatte oppover. Og håpet var jo at tåka skulle lette. Enkel og grei topp om man følger ryggen oppover. Appen likete seg ikke i dag, og trækkinga >>>
NNT D14 T12 Skitntind skitopp
- Datum:
- 27.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 9,3km
NNT D13 T11 Storstolpan
- Datum:
- 26.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 7,1km
Først en lunsj i Rekvika og en tur langs kysten. Ventet på arbeidsfolket.
Med på tur Ivar, Marte og Trond.
NNT D12 T10 Skitntinden-Ersfjorden
- Datum:
- 25.04.2019
- Entfernung:
- 7,5km
Med på turen: Ivar, Knirkeleif, Trond, Terje, Bård, Ørjan, Jørn og Hans-ettellerannet.
Shorts og bh-vær. Nesten ikke til å holde ut.
Tronds rapport: http://teleskiers.blogspot.com/2019/04/skittentinden-ersfjorden-ski-inn-bat-ut.html
NNT D11 T9 solnedgangstur
- Datum:
- 24.04.2019
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 2,3km
Kveldstur for å se og fotografere solnedgang.
Med Kristin, Torjar og Ivar.

