Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (46)
- Expedition (1)
- Jagd (12)
- Kayaking (33)
-
Andere Wintertour (80)
- Schneeschuhtour (80)
-
Fahrradtour (15)
- Fahrradtour Gelände (1)
- Fahrradtour Straße (1)
- Fahrradtour gemischt (11)
-
Fußtour (287)
- Bergtour (170)
- Jogging (10)
- Spaziergang (3)
- Wanderung (94)
-
Klettern (52)
- Alpinklettern (3)
- Hallenklettern (1)
- Klettersteig (1)
- Sportklettern (8)
-
Skitour (193)
- Langlauf (24)
- Randonnée/Telemark (105)
- Tourenskilauf (64)
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
NNT D7 T5 Lille Blå
- Datum:
- 20.04.2019
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 10,1km
Når sesongens første topptur kommer 20.april, påskeaften, ja da skjønner man at det har vært et unormalt år og unntakstilstand. Lykkeparasitten spredte seg i kroppen allerede over myra på vei oppover. Måtte bare sørge for å holde munnen lokka, for det blåste så kraftig.
Masse folk, men alle kjørte samme ruta ned igjen. Så vi fikk fjellsida for oss sjøl hele veien ned siden vi valgte en annen rute. Fant oss en fin leplass i sola og koste oss lenge. Litt sugeføre av og til, så nå skal skia glides.
Kristin, Torjar og Ivar med på tur.
NNT D3 T3, Møntinden og Hornet
- Datum:
- 16.04.2019
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,4km
Selv med en ferie med så få konkrete planer er allerede en plan avlyst og en omgjort. Så når kommunetoppen i morgen utgår, åpnet det seg en mulighet for to nye Lofot-topper i dag. Men først litt eldreomsorg. Deretter kjørte vi til Myland. Spurte om å få parkere hos en fåmælt, men hyggelig dame. Ingen problem.
Startet med å følge en fin sti opp i skardet, og deretter videre mot Møntinden. Gikk litt på kryss og tvers for å unngå snøfelt og ur.
Storslagen utsikt fra toppen. Og bølgesus. Jeg elsker Lofoten! Videre ned og opp mot Hornet. Greit å krysse snøfelta som nå er passe myke. Flott også på Hornet. Trenger ikke bestige de høyeste toppene for å få god utsikt.
Så og hørte masse rype, spove, ørn, måke.
NNT D2 T2 Storheia
- Datum:
- 15.04.2019
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 2,1km
På tur alene i dag, mens snillemannen lager boknafesk til kona.
Eldreomsorg på dagen og eldreomsorg på ettermiddagen. En liten tur innimellom og klatring i kveld. Sånn går no dagan.