Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Lieblingsgipfel

HuHeia

Datum:
08.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour

Yr har meldt mye riktig, men i dag var forslaget om godt vær helt feil. Har skletta i heile dag, som svigerfar ville sagt. Nå er det opplyst og satser på god tørk og en maleøkt i ettermiddag/kveld. Godt med en liten tur på fjellet :-) Fløy opp en ugle! rett forran meg, tøft!

Karte    

Vetten, regn=turvær

Datum:
06.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
8,1km

Ikke mye til malevær i dag så fikk meg en tur på Vetten. Med plukking av blomster på returen og spising av de første modne blåbæra! :-)

Karte    

HuHei kor det males

Datum:
05.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour

Nok en maledag med tid til en liten tur på fjellet innlagt en stund på toppen med sjelefred.

HuHei mellom maleøktene

Datum:
04.07.2024
Tourcharakter:
Bergtour

Karte    

HuHei så blei det fint vær igjen

Datum:
30.06.2024
Tourcharakter:
Bergtour

Karte    

Bjønnskinntinden

Datum:
28.06.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
9,0km

Karte    

Fluefest på Vetten

Datum:
27.06.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
8,0km

Bare å smile med munn låkka og nyte utsikten :-)

Karte    

HuHei etter den store gressklipperdag

Datum:
26.06.2024
Tourcharakter:
Bergtour

Karte    

HuHei kor det bløs

Datum:
25.06.2024
Tourcharakter:
Bergtour

Hadde ikke klart å holde meg på beina uten støtte fra stavane, digg å kjenne på elementene.

Beiarn

Datum:
23.06.2024

Kjørte til Beiarn til gamle trakter for Ivar hvor han jobba på seter som barn/ungdom. Stakk også innom besøksgrotta Rønnåhølet og Beiarhytta. På impuls svingte vi av til "Stavkirke". Kopi av Gol stavkirke bygget av Magnus Stensland i sin egen hage. Kirka var fin den, men the man himself var en opplevelse i seg selv. Vi hadde god tid og det likte han nok. Fikk omvisning både inni kirka og i hagen hans, var også innom gangen og så på ting og tang. Hvordan lage kunst ut av søppel - det fikk vi se nå. Stort forbruk av gamle varmtvannstanker og parabolantenner. Dette er mannen som har bært opp bordet som står på toppen av Høgtinden (1405), for å feire 80 års dagen sin. Han var der også som 86 åring. Nå er han 92. Imponerende og motiverende.

Karte