Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (49)
- Expedition (1)
- Jagd (12)
- Kayaking (36)
-
Andere Wintertour (84)
- Schneeschuhtour (83)
-
Fahrradtour (15)
- Fahrradtour Gelände (1)
- Fahrradtour Straße (1)
- Fahrradtour gemischt (11)
-
Fußtour (300)
- Bergtour (183)
- Jogging (10)
- Spaziergang (3)
- Wanderung (94)
-
Klettern (53)
- Alpinklettern (3)
- Hallenklettern (1)
- Klettersteig (1)
- Sportklettern (8)
-
Skitour (198)
- Langlauf (25)
- Randonnée/Telemark (105)
- Tourenskilauf (68)
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
Halve Falkensten Houte Route
- Datum:
- 11.12.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 3:27h
- Entfernung:
- 11,4km
Slottsfjellet, mens byen våkner til liv
- Datum:
- 09.12.2016
Har kjøpt meg en meget forfengelig bil. Så mens Kongen (altså bilen) var til skjønnhetspleie på morran, måtte jeg slå ihjel en time. I byen. Før butikkene (og biblioteket) åpner. Så da ble det en liten topptur til byens tak. Ble faktisk ganske flott tur, med soloppgang og klokkespill. En ny dag våkner.
Etterpå var det hjem og trekke dekk i skauen, ble jo tross alt ikke så mye trim på denne turen.
Anfinnatten mm
- Datum:
- 04.12.2016
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Tourlänge:
- 2:53h
- Entfernung:
- 9,0km
På vei hjem fra hytta. Har ansett dette som en utpreget trugetur hver gang jeg har kjørt forbi, og nå var det en perfekt anledning. Fulgte først veien til dens ende, deretter scooterspor til de øverste hyttene. Deretter ut i terrenget som først var kneikete og bushete, perfekt for truger. Over tregrensa går det nok like bra med ski, men med truger kan man lenge en mer direkte linje både oppover og nedover. Nå var dessuten skiføret elendig, og trugeføret perfekt (ja, jeg er sponsa � ) Endelig var formen tilbake, så jeg utnytta det + dagslyset og plukka med noen småtopper i området også. Var artig terreng med mye opp og ned på små koller. En rovfugl seilte over toppen og ett ekorn å se nedi skogen. Ellers tomt for folk og dyr.
Tung tur til Punktet
- Datum:
- 03.12.2016
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Tourlänge:
- 3:27h
- Entfernung:
- 11,2km
Tur ved koboltgruvene
- Datum:
- 02.12.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 1:26h
- Entfernung:
- 5,5km
Torås fort high and low
- Datum:
- 27.11.2016
- Tourlänge:
- 3:30h
3,5 timer på Torås fort med Sol og Ivar. Artig med en 6 åring som var kjempe ivrig - og super flink! - til å klyve og klatre. Var oppom hver en ås, og ikke nødvendigvis enkleste vei. Fikk i tillegg en privat omvisning i en av fjellhallene. Ildsjeler i Interessegruppa for Torås fort pusser opp flere fjellhaller, og skal bla ha museum i en av de. Artig med en vandring inni fjellet.
Fra ås til ås til Signalen
- Datum:
- 26.11.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 2:51h
- Entfernung:
- 9,1km
Klyvetur Heiaåsane, Larvik
- Datum:
- 20.11.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 3:30h
- Entfernung:
- 6,5km
Makan til ulendt terreng skal man leite lenge etter! Gikk fra sør, og det var en eneste lang hinderløype med bratte stup, nedfallstrær, søle, sleipt løv og råtne trær. Vi storkosa oss med klyving og utfordrende navigering. Men kom oss til topps med æren i behold. Ned gikk vi rett sørøstover fra toppen. Fant en bratt og grei passasje ned til myra nedi dalsøkket. Herfra fulgte vi en sti som gikk tilbake til veien.
Var innom Eikedalshytta og kjøpe en kopp kaffe. Regn og yr til tross, vi ville lufte oss mer. Busha oss opp til Kråkeliåsen, bare for å finne en sti som gikk ned til Eikedalen igjen. Heftig klyving et par steder her også, måtte faktisk snu en plass. Hagl komme det og. Like blid :-)
Trugetur i solskinn
- Datum:
- 06.11.2016
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Tourlänge:
- 2:30h
- Entfernung:
- 6,1km

