Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Gygrestolfjellet m/Frida, Susanne & Nils - Midt-Telemark

Datum:
24.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
7,0km

Link til Nils sin artikkel om turen vår: https://peakbook.org/tour/547085/Gygrestolfjellet+m%252FFrida%2C+Susanne+%26+Erling+-+Midt-Telemark.html Bildene nedenfor tok jeg:

Karte    

Kongens utsikt fra Kleivstua.

Datum:
23.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,3km

Tur med Susanne, Vegard og turgjengen før grilling ved Tyrifjorden.

Karte    

Kjapp tur på Storneskulten

Datum:
21.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
1,1km

Jeg syklet 1,7 km for å komme frem til utgangspunktet for denne turen. Ren bonustur etter kjempefine Nutenutan, og jeg gikk ganske fort for å unngå for mye mygg. Det var helt greit å gå oppover til toppen i den fine skogen, men noen stor naturopplevelse fikk jeg ikke.

Karte    

Nutenutan på langs

Datum:
21.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
7,8km

Etter jobb i Kongsberg ville jeg på tur denne fine dagen og valgte en flott topp oppe i Numedalen. Med sykkel kom jeg meg et par kilometer oppover fra Tunhovdfjorden og unngikk grusveitrasking. Veldig fin tur synes jeg, særlig hvis man unngår grusveitraskingen, og finere enn det bildene mine kan formidle.

Karte    

Fottur til Kollern og Grasdalskollen i Nordmarka

Datum:
16.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
9,3km

Fin tur langt inne i Nordmarka. Kollern ga jo utsikt og en litt spennende retur ned på sørsiden. Grasdalskollen var mye bushing, men før det hadde vi lunsj på Roensetra hvor det var fint å sitte. Kriss stilte med bil i dag.

Karte    

Kjapp tur på Skjukuåsen

Datum:
15.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,3km

Dagens andre og siste tur ble ganske fin. Litt utsikt bød den på, og fint underlag å gå på.

Karte    

Liten rundtur på Samsjøberga

Datum:
15.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,2km

Hadde planer om å sykle, men betalte heller bompennger for å komme frem dit de flest andre har startet når de skulle på Samsjøberga. Tror ikke sykkelen min hadde likt den grove grusen på veien. Skogstrasking. Ikke så mye mer.

Karte    

Bollen på Den Runde Kollen

Datum:
13.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,4km

Til tross for en til dels ubehagelig tur på grunn av mye mygg på Hiåsvarden denne kvelden, satte jeg meg på sykkelen og syklet 9 km innover i Trillemarka, og stoppet først ved enden av Grytelvveien. Derfra gikk jeg ganske bratt oppover i starten mot ryggen nordover mot Den Runde Kollen. Fra 775 moh og ryggen nordover syntes jeg det var veldig trivelig å gå selv om det ikke var noen sti. Fin, ikke altfor tett furuskog og flott utsikt. Og enda finere var det på toppen med utsikt i alle retninger. Der vanket det også en premie i form av en skillingsbolle. Returen la jeg nordover hvor det er ganske bratt, så jeg plundret litt med å finne et trygt sted å gå ned. Etterhvert gikk jeg på en sti, men den var ganske våt etter en del regn.

Karte    

Myggen på Hiåsvarden

Datum:
13.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,1km

Gjørmete traktorvei, god traktorvei og fin sti mot toppen av Hiåsvarden. Dessverre hadde jeg glemt myggsprayen hjemme, og gikk derfor med hansker og hette på hele turen. Prøvde riktignok å sette meg ned på toppen for å spise niste. Myggen brukte cirka 15 sekunder på å skremme meg til å gå ned igjen

Karte    

Ekstrembushing til Siriseteråsen og regn på Vassåsen

Datum:
12.06.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,9km

Jeg fulgte traktorvei mesteparten av veien til Siriseteråsen, men fra der den svingte brått i sørlig retning var veien overgrodd med trær, eller det lå veltede trær over veien. Den kan ikke ha vært i bruk på mange år. Jeg valgte en annen rute ned fra Siriseteråsen. Stakk oppom Vassåsen også, som var en litt mer tilgjengelig topp, men der oppe møtte jeg regnet. Ble ganske våt på returen ja.

Karte