Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Melshovden - Masfjorden

Datum:
14.02.2022
Entfernung:
2,2km

Etter tur til Beinvedfjellet utan sti ifrå vårt startutgangspunkt. Var det flott med merka sti opp til Melshovden. Ein fin topp som starta med bruks og gardsveg og gjekk over til blå sløyfe merka brattare sti til toppen. Vårfølelse her ute :)

Karte    

Beinvedfjellet - Masfjorden

Datum:
14.02.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
1,2km

Karte    

Sveningen - Os i Hordaland

Datum:
08.11.2021
Tourlänge:
2:18h
Entfernung:
13,1km

Regn og skodde på turen. Surt og gråkaldt på toppen. Ellers fint å småjogge grusvegen for deretter gå ein godt merka sti til toppen ifrå dette utgangspunktet.

Karte    

Våganipen - Fusa

Datum:
07.11.2021
Tourlänge:
2:22h
Entfernung:
9,3km

Tanken var å starte ifrå Markhus. Men, så var der brått eit skilt i forkant ifrå Markavika/Hjortedal som var turmerka til Våganipen ifrå hovudvegen. Det vart då eit raskt alternativt valg til turstart! Det vart også litt knotete med merkinger og veivalg. Skogsdrift med merking vart litt forvirring i ei også turmerka løype! Så det vart litt surring rundt vegvalget og i ei kryssande merka løype. Ellers så var dette ein fin oppgang til Våganipen om ein då tek stien til venstre ved fossefallet :) Mykje nedbør gjorde den litt brattere stien etter fossen til eit sleipt elveløp oppover!

Karte    

Storahorga/Fusafjellet - Fusa

Datum:
07.11.2021
Tourlänge:
1:06h
Entfernung:
4,7km

Dagens andre tur etter turen opp på Våganipen 819 moh. Mildt og mykje nedbør i form av regn har gitt barmarksturer med følelse av det vanlige vestlandsklimaet og føret her ute mot kysten. Rakk ein rask tur oppom Storahorga før den tenkte ferje avgangen tilbake til Bergen ifrå Venjaneset-Hattvik

Karte    

Jordalsnuten - Aurland/Voss

Datum:
06.11.2021
Tourlänge:
1:37h
Entfernung:
4,2km

I motsetning til andre sporlogger, tok vi egen snarveg ifrå tunnelmunningen opp til stien. Dette er ein bauta av eit fjell i eit flott område. Litt nysnø å vasse i på dei siste høgdemeterane. Men, det gjere berre til fine kontraster i fjella. Fin tur undervegs til topper i Os området ved Bergen.

Karte    

Øvsthusnipa - Aurland/Voss

Datum:
24.10.2021
Tourlänge:
4:13h
Entfernung:
13,4km
Karte    

Kong vinter/Haust -Svinadalsholtane & Snarvegfjellet- Vik

Datum:
25.09.2021
Tourlänge:
4:45h
Entfernung:
14,4km

Ein tur med melisdryss på fjelltoppane! Skodda veksla heldigvis, så det var mulig å nyte litt av den flotte utsikta over dei andre fjella i området. Ellers så er det alltid litt knotete å bevege seg i den våte nysnøen som ligg i steinura. Fort å trakke feil! Nysnøen forsvant ifrå toppane med den varme fønvinden neste dag. Var der til rett tid, med dei fantastisk flotte haustfargane.

Vargabreen - Aurland/Hol/Ulvik

Datum:
06.08.2021
Tourlänge:
3:00h
Entfernung:
10,7km
Karte    

Baksafjellet - Broksfjellet & Klevanosi - Aurland/ Ulvik

Datum:
04.08.2021
Tourlänge:
5:12h
Entfernung:
21,1km
Karte