Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Jordalsnuten - Aurland/Voss

Datum:
06.11.2021
Tourlänge:
1:37h
Entfernung:
4,2km

I motsetning til andre sporlogger, tok vi egen snarveg ifrå tunnelmunningen opp til stien. Dette er ein bauta av eit fjell i eit flott område. Litt nysnø å vasse i på dei siste høgdemeterane. Men, det gjere berre til fine kontraster i fjella. Fin tur undervegs til topper i Os området ved Bergen.

Karte    

Øvsthusnipa - Aurland/Voss

Datum:
24.10.2021
Tourlänge:
4:13h
Entfernung:
13,4km
Karte    

Lægdafjellet ein nydelig utkikstopp mot verdensarven!

Datum:
23.10.2021
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
5:17h
Entfernung:
16,4km

Karte    

Storskavlen i ein av "kongsgardane" - Aurland S&F

Datum:
10.10.2021
Tourlänge:
7:05h
Entfernung:
23,8km

Ifølge yr låg det an til siste fottur før snøen var venta til kvelden og vidare fram på langtidsvarselet. Tok sjansen på at dette skulle stemme! Noko som det faktisk gjorde på timen omtrent. Så det vart ein ufattelig flott og vellykka tur i brytninga imellom ein sein haust og ein gryande kong vinter. Dette ilag med dei meldte kulingkasta mot toppen av Storskavlen. Hærleg frisk tur med mange fine element å nyte. https://kartverket.no/globalassets/geodataarbeid/standardisering/standarder/standarder-geografisk-informasjon/norges-offisielle-hoydesystemer-og-referansenivaer-2.1-standarder-geografisk-informasjon.pdf?fbclid=IwAR3Asl7fnUjFt2pMkTrlTDUnKghItfQQGtvu12nT3pGcLZUQO9Vi1t2Lkic https://no.wikipedia.org/wiki/Fastmerke

Karte    

Langevasseggi - Aurland

Datum:
09.10.2021
Tourlänge:
2:14h
Entfernung:
7,2km

Køyrde ifrå Jølster etter sein ein frukost! Og rakk ein fin tur før mørket kom sigande! Campa i området til neste morgons tur til Storskavlen. Etter vermeldingane låg det an til å gå akkurat til fots før vinteren banka på døra, det etter yr sine langtidsprognoser. Noko som faktisk skulle stemme på timen også etter foholda. Har erfart at yr kan stemme ganske så bra og samtidig er det ingen fellesnemner i det heile. Men, då har ein i allefall erfaringa i mente for planlegginga :)

Karte    

Kjøroldenuten - Vik

Datum:
26.09.2021
Tourlänge:
1:15h
Entfernung:
3,3km
Karte    

Ennebakkfjellet, Vassdalsknausane + Vik i S&F

Datum:
26.09.2021
Tourlänge:
3:25h
Entfernung:
9,5km

Denne helga var det full aktivitet med sauesanking og trivelig prat med lokalbefolkning i områda.

Karte    

Kong vinter/Haust -Svinadalsholtane & Snarvegfjellet- Vik

Datum:
25.09.2021
Tourlänge:
4:45h
Entfernung:
14,4km

Ein tur med melisdryss på fjelltoppane! Skodda veksla heldigvis, så det var mulig å nyte litt av den flotte utsikta over dei andre fjella i området. Ellers så er det alltid litt knotete å bevege seg i den våte nysnøen som ligg i steinura. Fort å trakke feil! Nysnøen forsvant ifrå toppane med den varme fønvinden neste dag. Var der til rett tid, med dei fantastisk flotte haustfargane.

Glipsfjellet - Lærdal

Datum:
24.09.2021
Tourlänge:
1:28h
Entfernung:
7,3km

Ein passeleg tur før mørket på veg til Jordalen.

Karte    

Romeo & Juliet - Gratulerer med dagen! -Sognefjellet

Datum:
23.09.2021
Tourlänge:
0:48h
Entfernung:
3,1km

https://www.youtube.com/watch?v=IxuThNgl3YA Fin syssel å skrive tur rapporter i fint haust & ruskever! Ikkje minst på ein dag der det største musikk idolet Bruce Springsteen fyller 72 år idag. https://www.youtube.com/watch?v=d5PoIrcyd34 https://peakbook.org/tour/436453/Kjerringhetta+-+Lom%252FLuster%252FBreheimen+ifr%C3%A5+Sognefjellet.html https://www.youtube.com/watch?v=sWvdFIU6hZg

Karte