Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Fanaråken Opp!

Datum:
10.08.2013
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
8,4km

Etter fine fjelldagar i Oppdal, kom eg litt seint kvelden før løpet og det vart overnatting i bilen.. ikkje heilt den beste søvnen og oppladinga til dagens løp... Men ein flott dag allikavel med stemning og ver, sola braut gjennom på Toppen! Hærleg dag :) Tid 1,24 og fornøgd :)

Karte    

Fremsta Ryssenipa

Datum:
26.07.2013
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
7:00h
Karte    

Fjell Lykke!! Store Skagastølstinden & Store Dyrhaugstinden

Datum:
20.07.2013
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
14:30h

Denne sommeren hadde eg bestemt meg for å bruke all ledig tid og godvers dagar som måtte komme til fjelltoppar i Jotunheimen. Også ein super treningsform med sekk og litt høgde i forkant av fjell løpa. Eit venne par frå Jølster har bygt seg hytte på Storehaug ved Turtagrø! Planen var å besøke dei og kombinere det med ein 2000 Topp iløpet av sommaren... Etter vermeldingane for denne helga var det berre greit, Svein og Mona var på Hytta, meldingane Canon Bra. Eg starta frå Eikås kl 04.30 plukka med meg ei veninne av dei undervegs, og tre timar seinare sto vi på hyttetrappa. Vi vart møtt med ny trekt kaffe og frukost. Noko som gjorde sus for dagens fjelltur:) kl 08.00 var eg og Svein klar for dagens tur! dei to andre ville ta rolegare tur i Skagastølsdalen og innom Tindeklubbhytta. >>>

Treningstur Fanaråken

Datum:
25.06.2013
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
1:21h
Entfernung:
8,4km

Karte    

Lodalskåpa frå Jostedalen

Datum:
25.05.2013
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
13:06h
Entfernung:
39,0km
Karte    

Storehaug og Molden

Datum:
19.05.2013

På veg til Toppane i Jotunheimen i Nydeleg ver :) Hadde tenkt lenge på fjellet ved Solvorn og Molden som også går som motbakkeløp! Tok av til Solvorn, som er ei heilt spesiell nydeleg naturperle! Wallaker Hotell, er nok absolutt verdt eit besøk :) Parkerte ved Øvrabø, her er godt merka, men bratt sti til Fevoll. Traff på den trivelege odelsjenta der, som kunne fortelje meg om filminga til Operasjon Sogne Fjorden. Med bursdagsfeiring til Karina Hollekim og vingeflyging stuntet som rysta dei fleste i det selskapet!! Molden er ein spesiellt fin Topp, som ein ser markant alle stader frå, når ein ferdast etter vegen og rundt Lustrafjorden!

Karte    

På tide å besøke etterlengta Fjærlandsfjell!!

Datum:
19.01.2013

Karte    

Risnesnipa og Gygrekjeften i Hyllestad

Datum:
12.09.2012
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
20,3km

Karte    

Treningstur Store Soleiebotntind

Datum:
14.08.2012
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,0km

Karte    

Løp Fanaråken opp!

Datum:
11.08.2012
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
16,0km

10 års jubileum for Motbakkeløpet Fanaråken! Eit fantastisk klårt og Nydeleg ver denne dagen..Så ein Hærleg følelse å kunne nyte synet av den praktfulle fjellheimen! På Toppen etter løpet :) :) Tid 1,24,05 (8,4 km 1200 høgdemeter)

Karte