Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Nasjonaldag på sitt vakraste i "bakgården" Jostedalsbreen...

Datum:
17.05.2024
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
22,8km

Høyr på bekken, koss det sildrar! Tømme vinteren i ei elv. Late tima og lange kvelda. Ligg å venta på dagen som kjem. Sjå sole imot lyset! Tenk så godt me skal ha det ilag! Ligg mjukt i ei eng som gjer nytta si som seng, berre gå hånd i hånd ein sommerdag. https://www.youtube.com/watch?v=9_BxLLRgaIQ Dette er nasjonalromantikk, natur & medmenneskelige verdier som står aller høgst av alle verdier i livet. Virkelig er dette som vi har rundt oss av unik natur og kontraster, som ein berre kan drømme om. Det er desse finurlige eventyra som gir livet! Det starter her... Nydelige meldinger og vårskitur opp Erdalsbreen på tenkte topper ligg inne i nokre fridager og på sjølvaste 17 Mai. Litt folk å treffe med samme driv til desse dagane å nyte det gode veret i storslått natur. Etter jobb bar turen opp til Infimus 880 moh >>>

Karte    

Bleia & Stora Grånosi

Datum:
05.05.2024
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
21,4km
Karte    

Staselig tur til Molden med eindel snøfonner til fots!

Datum:
21.04.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
8,1km

Eg og Miriam hadde planer om tur ilag. Miriam var gira på tur til Molden & eg var ikkje tungbedt! Jarle vart med på turen. Kjekk tur ilag i strålande ver! Eindel snøfonner å trakke til topps! Eindel folk ifrå ulike nasjoner allerede å treffe undervegs til denne staselige fjelltoppen vår Molden 1120 moh. Luster

Karte    

Amleholten - Sogndal

Datum:
18.04.2024
Entfernung:
4,0km
Karte    

Myrdalsbreen -Sogndal

Datum:
30.03.2024
Entfernung:
22,4km
Karte    

Fresvikbreen eit legendarisk turmål!

Datum:
11.03.2024
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
26,5km

Fresvikbreen er eit legendarisk turmål. Fresvikbreen har eg høyrt om sidan barneskulen. Der eg har ein far som har fortalt om breen & lokalhistoria i dette området. Eg synest det er bra å ha ei historie i forkant av eit sånt turmål. Då kan eg reflektere og tenke mine tanker om eit så mektig fint område/rike av Sogn & Fjordane. Det var veldig fint å gå inn på ski i forkant for å overnatte på Jashaugbu 986 moh som eit godt vinter utgangspunkt for vidare tur til Fresvikbreen med fleire fjelltopper i sikte.

Karte    

Amlaholten - Sogndal

Datum:
10.03.2024
Tourcharakter:
Wanderung

For eit legendarisk ver! :) Ein liten beinstrekk undervegs til tur på Fresvikbreen ilag med Inge

Karte    

Amleholten - Sogndal

Datum:
02.03.2024
Entfernung:
4,0km

Fridag og fint med ein tur til Sogndal. Håpte på at det vart barmarkstur opp til toppen av Amleholten. Det var delvis bart og snø/is i stien. Koselig å treffe på Irene og Joar på veg oppover!

Karte    

Viddalsfjellet ++ Aurlandsfjell

Datum:
30.11.2023
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
21,8km

. https://peakbook.org/tour/527088/Flenjaeggi+eit+vintereventyr%21+Ingen+sn%C3%B8fnugg+er+like....html Nok ein strålande fin tur ilag med Sunset (Inge Værøy)

Karte    

Flenjaeggi eit vintereventyr! Ingen snøfnugg er like...

Datum:
29.11.2023
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
26,9km

Når himmelen faller ned med Anne Grete Preus går på repit! "Det snør! Himmels korrekturlakk over feilstavet sommer! Og hør, bylarmen forsvinner under dalende flommer. Og vi har hørt at ingen snøfnugg er like. Og sånne under kan en tenke på en stund. Jeg lener hodet helt tilbake! Og får ett iskyss på min munn." https://www.youtube.com/watch?v=bsiEy_B8OHY Eit fantastisk utgangspunkt er Grindaflethytta til desse fjella sommer som vinter. Sommertur i fjella her har vore gjort tidlegare. Dei siste fjella i området var då definitivt ei interesse i å gå på fjellski, for å sjå begge fjellkontraster i dette området. Sidan eg utan tvil, liker freden og roen i fjellet utan alt for mange folk. Var dette det rette øyeblikket midt i veka, og det var meldt veldig kaldt og klart. Noko som berre er nydelig når ein nytter >>>

Karte