Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Solheimfjell

Datum:
21.03.2019
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
3,2km
Karte    

Storåsen

Datum:
20.03.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
0:42h
Entfernung:
3,7km
Karte    

Abstinenser på Eikåsnipa

Datum:
18.03.2019
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
5,2km

Etter farting rundt omkring, har det blitt mindre tid til det aller næraste... https://www.youtube.com/watch?v=U3O2aTP2aSg

Fjelltoppen med eventyrnavnet Tortnegrøegga i Jølster

Datum:
11.03.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
13,4km

Siste dag med strålande ver må utnyttast. Det er meldt oppimot storm i fjella neste døgn og då må godveret og skiforholda utnyttast til det siste :) Brit Siv skulle melde inn skredvarsel på denne turen. Sporloggen stoppa på heimveg nede ved Flatjordstøylen, så nokre få km mangler. Ein nydelig tur nok ein gong i fjellet!

Trollebottseggane - Ein av dei vakre perlene i Jølster

Datum:
09.03.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
9,0km

Ein nydelig start på helga ilag med mange trivelige :)

Karte    

Fin vårtur på Hatlesetnipa

Datum:
28.02.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
1:11h
Entfernung:
5,1km

Karte    

Viafjellet/Førde

Datum:
27.02.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
6,3km

Fin ettermiddagstur ilag med Brit Siv. Lite å sjå ifrå toppen idag, då det begynte å lave ned med snø på ca 500 moh.

Karte    

Kleivafjellet/Jølster og Vikastøylen

Datum:
26.02.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
6,1km

Planen idag var å fotografere Vikastøylen. Det gjekk fint å gå til fots opp på støylen. Vidare i vårleg slush snø til toppen av Kleivafjellet. Eit nydelig fint utkiksfjell til store deler av jølstrabygda. Ganske så vårleg temperatur 7-10 grader pluss. Trivelig turfølge med Knut Skurtveit. Min tangopartner på dei fine topper :)

Karte    

Arsteinheia/Fjaler

Datum:
21.02.2019
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
0:40h
Entfernung:
4,4km

Etter å ha testa nabo toppen Vardeheia, som ligg berre eit steinkast unna litt tidlegare i vinter. Då på telemarkski, gjennom ei heftig granskog løype! Og på jakt etter pudder i ytre strøk! Kanskje var eg førstemann med det utstyret til den toppen i akkurat den løypa!! Lønn for strevet fekk eg i djupsnø i ca 15 minutt og 100 høgdemeter over skoggrensa i ein halvmeter sukkersnø. Og tilslutt ein temmelig avblåst topp. Trur all snø hadde samla seg i eit belte rundt toppen. Eg fant ut at det vart litt ekstra tidkrevande prosjekt å komme seg bort til den andre toppen Arsteinheia 446 moh. Desse to toppane er nok mest naturleg å gå på i samme runde :) Men tanken var tenkt for lenge sidan at det skal bli kjekt å gå Arsteinheia ifrå den andre sida/Indre Åsnes og då med joggesko. >>>

Grønstadliheia - Fjaler

Datum:
21.02.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
0:52h
Entfernung:
4,8km
Karte