Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (18)
- Expedition (1)
- Kayaking (12)
-
Andere Wintertour (125)
- Schlittschuhlaufen (5)
- Schneeschuhtour (120)
- Fahrradtour (2)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (2120)
- Bergtour (254)
- Hochtour (8)
- Jogging (472)
- Spaziergang (10)
- Wanderung (1222)
-
Klettern (5)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (474)
- Langlauf (6)
- Randonnée/Telemark (350)
- Tourenskilauf (114)
-
Training (10)
- Laufband (4)
Archiv - Nach Geografie
Gesammelte Listen
- Sogn og Fjordane ≥ 250m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 100m pf.
- Sogndal ≥ 100m pf.
- Hurrungane > 2000 moh pf 30.
- Vanylven ≥ 100m pf.
- Herøy ≥ 100m pf.
- Ålesund ≥ 100m pf.
- Opptur i Sogn og Fjordane peaks
- Opptur Indre Sunnfjord
- Stord ≥ 100m pf.
- Fitjar ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
- Volda ≥ 100m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Jotunheimen ≥ 100m pf.
- Sør-Norge ≥ 500m pf
Historisk dag i idretten og spesielt VM hopp! :)
- Datum:
- 03.03.2021
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 5,2km
Ferdig på jobb! Og fint å gå til fots på toppen av Eikåsnipa. Det har minka mykje på snøen, nesten vårleg. Men med raske verforandringer igjen og nye kuldegrader gjorde det kaldt på toppen med vind og snøbyger!
Stas var det seinare å få med seg ein historisk dag i idretten! Og så vilt fantastisk å sjå akkurat Maren Lundby bli historisk mester! Det berører så utruleg å sjå dette øyeblikket og det er verdt å nyte fleire ganger! :)
https://www.tv2.no/a/12181569
Orkja/Jølster - Ny GPS
- Datum:
- 17.02.2021
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 6,2km
Rekord må være med skispor på Eikåsnipa!!
- Datum:
- 10.02.2021
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Entfernung:
- 5,2km
Kombinert trugetur og løpstur! Fordi gnagsåra etter stive telemarksko treng å gro til helga! Har aldri sett så mange spor på Eikåsnipa nokon gang! Eikåsnipa såg ut som den lokale slalombakken i Bjørkelia. Men, kjekt å sjå fordi det viser folkehelse i kvar eit skritt opp og kanskje ned også!! :)
Hærleg nedrenn & flott skue ifrå Litlebottsegga -Jølster/Nau
- Datum:
- 06.02.2021
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 4:11h
- Entfernung:
- 12,9km
Planen idag var Skåhammarsegga. Men, mykje folk oppover i det området gjorde til at vi valgte Litlebottsegga. Ganske så stille natur og fjellet for seg sjølv denne dagen. Sola varma himmelsk :)
For ein hærleg fin dag i ca 15 blå med sol som varmar.
Sanddalsfjellet/Steinegga også kalla Nonsnipa på d moderne..
- Datum:
- 05.02.2021
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 3:00h
- Entfernung:
- 9,5km
Nonsnipa eller Nonsen er eit kallenavnet på det moderne folkemunnet, det er å høyre mest på denne fjelltoppen! Det nærmaste eg kjem på kartet med noko som liknar Nonsnipa er; Nonsnipestøylen. Så med respekt for kartverket velger eg fortsatt å kalle det Sanddalsfjellet 1193 med tilleggsnavnet Steinegga som står på kartet. Eit navn som eg godt kan forstå! :) Litt mangel på snø har me fortsatt i Jølster. Der er nok mange riper i skia denne sesongen fram til no. Sjølv om der er nydelige vinterlige forhold rundt omkring. Litt vind på toppen gjorde dei 16 minus til ein bitande kald opplevelse. Himmelsk å ha fyr i ovnen og eit badekar like ved etter turen :) Ekstra kjekt at Ingvald og Svein tok seg tid etter sin kveldstur i bakgården her til kaffe på tunet.
Fin tur ilag med Inge