Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Sanddalsfjellet - Jølster Nydelige forhold!

Datum:
15.01.2024
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
9,4km

Kalde dager ca 15 blå og fine snøforhold. Ein fridag som starta med god og lang frukost i påventa av sola til skitur. Den varma faktisk! :) Nydelig tur i bakgården ilag med Inge. Akkurat litt lite snø under toppen! Ser fram til meir venta kvitt gull. Ellers legendarisk føre å renne telemark med fin skogskøyring...:)

Karte    

Nydelig tur på Eikåsnipa

Datum:
14.01.2024
Entfernung:
5,2km

Etter arbeidsveke og halv arbeidshelg! Var det nydelig å stikke innom på Eikås og kose med Lale. Sjekka støylstaket for snø på tur opp på Eikåsnipa! Det står godt ei stund til med meir snøtyngde! Fantastisk nydelig med påfyll av nysnø.

Karte    

Hatlesetnipa via Dagsturhytta Fløgjen

Datum:
07.01.2024
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
6,7km

Nydelig dag og minus 3 Bra med snø, mjølent trakk og skare enkelte plasser. Noko møysommelig å trakke seg ifrå dagturhytta og til toppen av Hatlesetnipa. Ellers bra trakk opp til dagturhytta.

Karte    

Snøfjellet

Datum:
06.01.2024
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
12,1km

Nydelig dag og kaldt fint ver! Strålande sol og mange på tur. Luffetur på fjellski i oppkøyrde løyper heilt til Snøfjellet. Mangla sporlogg.

Karte    

Eikåsnipa

Datum:
05.01.2024
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,2km

Karte    

Eikåsnipa i fint rufsever!

Datum:
02.01.2024
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,2km

Etter nyttårsfeiring på møre. Var det hærleg fint å ta turen oppom Eikåsnipa igjen, når meldingane var meldt kuling. Staselig også med barnebarn besøk :)

Karte    

Bjerga - Averøy

Datum:
01.01.2024
Entfernung:
3,2km

Karte    

Storfonna & siste tur i 2023 - Aure

Datum:
31.12.2023
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
9,5km

Hadde ein tanke om at det kunne være gode pudderforhold på telemark på Storfonna som det kunne sjå ut til. Men, det skulle vise seg at vinden hadde jobba bra dei 200 siste høgdemeter mot toppen. Mykje stein og ur som stakk fram. Så, det var berre å sette skia igjen og trakke seg med stive telemarks sko til toppen. Ellers fin pudder å sette nokre svinger ned vegen til parkeringa. Ein fin siste år tur ilag med Inge.

Karte    

Hisåsen siste dag i 23 - Aure

Datum:
31.12.2023
Entfernung:
2,3km
Karte    

Vatnkammen - Tingvoll

Datum:
30.12.2023
Entfernung:
1,2km
Karte