Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Haugumskletten

Datum:
08.05.2025
Entfernung:
0,6km

Ferdig på jobb og venta på at Miriam skulle bli ferdig også. Har tidlegare vore oppom Haugumskletten og veit at det er ein liten fjelltopp med minner. Det var fint å russle opp og sette seg på benken der, skue utover og reflektere over historia.

Karte    

Tur til Solheimfjell

Datum:
08.05.2025

Tur ilag med Miriam etter jobb!

Karte    

Høgalii - Vik

Datum:
06.05.2025
Entfernung:
1,4km

På veg heimover etter konfirmasjon i Bergen, vart det ei overnatting i Myrkdalen i fritids leiligheta til systra mi. Det var kjempe fint å køyre Vikafjellet og Gaularfjellet heim igjen til Jølster. Stadig nye fjelltopper som blir oppdaga :)

Karte    

Vardafjellet- Vaksdal

Datum:
05.05.2025
Entfernung:
5,3km

Følgde skogsveg som gjekk over til merka sti!

Karte    

Vestrefjellet - Vaksdal

Datum:
05.05.2025
Entfernung:
3,0km

Starta med å følge ein skogsveg. Såg ingen tydlige stier å følge! Så, vi valgte berre å trakke oss oppover mot toppen ifrå dette utgangspunktet.

Karte    

Bakgården

Datum:
03.05.2025

Fin tur ilag med Miriam

Skjerveholten

Datum:
02.05.2025
Entfernung:
1,7km

Karte    

Haugadalen i Jølster & fine kontraster!

Datum:
01.05.2025

Våren er i full emning i Haugadalen og i fjella.

Orkja - Jølster

Datum:
29.04.2025
Entfernung:
3,2km

Fine detaljer i skodda!

Karte    

SOS -Jostedalsbreen nasjonalpark! Austdalsnuten, Rundeggi ++

Datum:
26.04.2025
Entfernung:
41,0km

Landet med håp & drømmer! https://www.youtube.com/watch?v=sWvdFIU6hZg Det er ingen selfølge... Dette vart ein ekstra spesiell tur med fokus på natur stilla og det vakre, storslåtte i Jostedalsbreen nasjonalpark. Men, Gondolplanane i gamle Jølster kommune, no Sunnfjord kommune er nærmere ein realitet meir enn nokon gang i Kjøsnesfjorden opp til Tverrfjellet inntil & i randsona Jostedalsbreen nasjonalpark. Alt dette ligg som eit bakteppe til alt som har med Jostedalsbreen nasjonalpark å gjere for tida. Det er no ein virkelig må rope SOS og slå ring om Jostedalsbreen som nasjonalpark meir enn nokon gang. No for første gang sidan 2014 er eg redd for at det er for seint! Det er alt for få som forstår alvoret i snik utbygginga inntil & i nasjonalparkane våre. Vi suser avgårde til våre eigendefinerte mål og der stopper >>>

Karte