Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Helgefjell -Rogaland/ Jæren & eit fint fjellområde!

Datum:
29.04.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
9,2km

Eit flott fjellområde og det vart dagens første tur! Starta ifrå turmerka parkering med eit vekslande ver! Kom opp i skikkelig rufsete vinterver med kraftige vindråser og eindel nysnø på toppen! Det låg også eindel snø igjen i fonner etter seinvinteren. Men, hærleg friskt og ein tur eg synest var flott! Eit fint fjellområde! Var litt usikker på returen fordi det hadde vore fint med rundtur! Men, valgte etterkvart i kulda og vinden å retunere i samme spor!

Karte    

Trollevassnibba - Sveio

Datum:
29.04.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,7km
Karte    

Bjørgafjell - Lindås

Datum:
28.04.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,5km
Karte    

Ørnakulten/Totlandsfjel - Ny bil & stas på ekstra fridager!

Datum:
28.04.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,4km

Ein fin liten beinstrekk undervegs oppom Ørnakulten 255 moh. mot nokre fridager etter intensiv jobbing. Slutt på nokre mnd. med tre dagers arbeidsøkt i ein liten fri periode i underkant av eit halvår. Stor stas er då virkelig igjen med "langfria" i turnusen i psykiatritenesta. Ei lita reise for eit par dager til joggesko topper sørafor mot våre snøområder heime i Sunnfjordfjella. Ifølge yr, skulle dette være det beste vervinduet sørover i landet. Kvitveisen sto utruleg fin no imellom pluss og minusgrader her ved fjorden. Kjekt å variere dei likefine forhold no på våren imellom ski og joggesko.

Karte    

Orkja - Jølster

Datum:
23.04.2023
Entfernung:
5,7km

Karte    

Strålande skitur i Aurland & er eg klimavennleg!!

Datum:
22.04.2023
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
27,9km

Eg har eit mål og eg har mange mål i mitt liv! Kva vil eg, kva gir meg lykke! Eg har vaksne barn som eg etterkvart bekymrer meg for i klimasammenheng og i verdensfred. Eg skal bli bestemor om ikkje så lenge! Eg kjenner hjertet blomstre og det er så utruleg mykje fint å glede seg til. Så er det kvardagen i bilverden som også teller litt i "denne store" sammenhengen! Min Toyota disel landcrusier har vore ein fast følgesvenn <3 Kjøpt for mi fritid og som arbeidsbil! Eg hadde satsa endå 10 nye år til på den til tross for sine 350.000 fordi den er solid og drift sikker med påkosta heilt nye dyser, register reim og flusha girkasse! Men, rusta etter veisaltet er ein anna ting. Den har tæra til hurtigare forfall for bilen. Fordi vi ikkje greier å køyre etter norske vintrer >>>

Karte    

Lærdalsfjell & Berre lekkert!

Datum:
21.04.2023
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
20,4km

Strålande ver og kjekt turfølge! Superfin dag! :)

Karte    

Lyngstadfjellet

Datum:
17.04.2023
Entfernung:
3,1km
Karte    

Skoften - Hustadvika

Datum:
17.04.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,5km
Karte    

Storlia - Aukra

Datum:
16.04.2023
Entfernung:
3,3km
Karte