Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Muladalsåsen - Førde - Test av ny turbil!

Datum:
14.03.2022
Entfernung:
1,9km

Ein tur for å nyte sola og innhente ein sporlogg i påvente av bilen inne til reperasjon.

Karte    

Høgåsen - Volda

Datum:
12.03.2022
Tourlänge:
0:19h
Entfernung:
1,6km

Tur oppom Høgåsen etter tur til Skarphornet & Hornet på heimtur til Jølster.

Karte    

Skarphornet & Hornet - Volda

Datum:
12.03.2022
Tourlänge:
3:10h
Entfernung:
6,7km

På heimtur og ein beinstrekk! Litt for tidleg var vi til fots opp stien i lia med gjennomslags snø. Tur midt imellom av alt. Men, fin trening på tolmod også! :) Flott utsikt til alle dei kjente og kjære sunnmørsfjella til fots og på løp!

Karte    

Vardehornet + & ymse føre! Volda/Vanylven

Datum:
11.03.2022
Tourlänge:
5:29h
Entfernung:
16,3km

Ruskete ver heime i jølstrafjella. Litt dårlig er det då med den optimale skifølelsen med mildver høgt oppe, langvarig og ruskete vindforhold. Då er det kjekt med to fridager! Eit vervindu som seier reis! Opplev kontrastane med telt ute ved kysten og til nye topper i sunnmørsfjella. Forholda var eigentlig ganske så likt som heime oppe i toppane. Turen gjekk stort sett unna til fots på is og skare. Truger var ei lettvint bør der vi traska til fots og ikkje feil på siste føret lengre nede i lia.

Karte    

Kombinert tur til Orkja ifrå tunet!

Datum:
07.03.2022
Entfernung:
22,6km

Sykkeltur opp til skytterhuset i Myklebustdalen. Snøføre i vegen, sette ein stopper for min sykkel. Derifrå lett jogg, før vidare truger til toppen av Orkja. Samme i retur!

Karte    

Blåfjellet - Leikanger/Sogndal

Datum:
06.03.2022
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
2:36h
Entfernung:
9,6km

Karte    

Bolsetnipa i Jølster

Datum:
04.03.2022
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
3:16h
Entfernung:
12,6km

Lenge sidan tur til Bolsetnipa og då må den ha eit besøk. Skare snø oppom støylane og vidare silkesnø og solvarme! Fin tur ilag med Inge. Einaste uro var to litt rare propellfly som flaug rett over oss og nordover! Har ikkje sett sånne fly tidlegare.

Karte    

Eikåsnipa - Jølster

Datum:
03.03.2022
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,2km

Ein fin tur etter jobb og på veg ned til Miriam i Førde. Det skal bli godt med mamma og datter tid igjen!

Karte