Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Mo støylen - hærleg minilett og avkoblande løpstur!

Datum:
19.09.2018
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
3,8km

Eikåsnipa

Datum:
18.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,2km

Karte    

Skarvedalsbreen/Førde

Datum:
18.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
4:11h
Entfernung:
9,7km

Fin ettermiddagstur etter jobb og før mørket! Fantastiske haustfargar er det no og nysnø ifrå tidlegare dager var det igjen på toppen! Varmt og fint vart det på ettermiddagen, men med noko vind oppe i høgda. Meldt "tropiske" stormvarsler mot neste døgn, då treng ein ikkje lure så lenge på kva ein vil! :) Nok ein gong var eg heldig med turfølget med over snittet lokal kunnskap i området!

Høgefjellet 1438/Førde-Jostedalsbreen

Datum:
17.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
5:09h
Entfernung:
11,3km

Denne fjelltoppen har stått på vent som ein ekstra spesiell topp! Fordi den ligg inntil Grovabreen og i eit fantastisk naturområde. I vinter var eg og Joar Heika på fjellski ifrå Jølster på veg til toppen! Det fordi vi ikkje hadde gått akkurat den ruta ifrå Nyken/Fagredalen/Dvergsdalen i Jølster. Det er spennande å utforske sånne breområder, ikkje minst når det ligg der som det aller næraste og som ein ettermiddagstur etter jobb! Vi vart stoppa av veret på Nyken 1433 moh. Ganske så lokalt med skodde og etterkvart hard vind ifrå søraust! Sidan vart eit nytt alternativ tenkt, det ifrå Grøning i Haukedalen. Sidan eg kjende til navnet av ein lokal mann Ottar Grøneng. Vart det interessant å høyre med han om tur, det ifrå hans ganske så lommekjente rike! Dette er nok ein som >>>

Karte    

Kletten/Førde

Datum:
17.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
0,8km
Karte    

Veten/Hidsegga - Sande/ M&R

Datum:
16.09.2018
Entfernung:
3,3km
Karte    

Gjøna/Sande - M&R

Datum:
16.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,8km
Karte    

Storetua/Sande - M&R

Datum:
16.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
1:57h
Entfernung:
8,3km

Karte    

"Friskt" på Hareidlandet/Ulstein

Datum:
15.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
3:53h
Entfernung:
15,5km

Dårlige meldinger over heile linja! Rastlaus som vanleg når det lir mot helg! Nokre meldinger rundt om kring etter ver og forhold i fjella mellom kjente! Eg landa på Sunnmøre og storhavet ilag med Lise ifrå lørdag til søndag. Det vart tur som etter veret, men ein alle tiders turdag og kveld ilag :)

Eikåsnipa ein våt fornøyelse! Med håp om kvitt gull på breen

Datum:
14.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,2km

Ganske så vått og skodda heng langt ned i fjellsida! Trolsk og vakkert og faktisk ganske så deilig å ta seg løpsturar i regnet sånne dagar! Ein blir iallefall ikkje dehydrert! Nokre dager med dette går superfint! Så slår heldigvis den fine optimismen inn, når det då fortsetter endå nokre dager til med bøttevis av kraftpenger. Det er då ein satser spesielt på at det kjem som kvitt gull, der oppe i den gode høgda! Ikkje minst oppe ved Kvannebakknova ved breen etterkvart. For ein mnd. sidan kjøpte Miriam seg nytt brett og var begynt å mase om snø. Eg hadde nok med å fordøye følelsen av kor det vart av sommeren. Kvart einaste år slår depresjonen inn over at, alt går så sabla fort. Ein får knapt tid til å nyte fullt ut kvar av dei unike varierte årstidene våre, før >>>

Karte