Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (18)
- Expedition (1)
- Kayaking (12)
-
Andere Wintertour (125)
- Schlittschuhlaufen (5)
- Schneeschuhtour (120)
- Fahrradtour (2)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (2110)
- Bergtour (248)
- Hochtour (8)
- Jogging (472)
- Spaziergang (10)
- Wanderung (1218)
-
Klettern (5)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (472)
- Langlauf (6)
- Randonnée/Telemark (348)
- Tourenskilauf (114)
-
Training (10)
- Laufband (4)
Archiv - Nach Geografie
Gesammelte Listen
- Sogn og Fjordane ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 250m pf.
- Sogndal ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 500m pf.
- Hurrungane > 2000 moh pf 30.
- Vanylven ≥ 100m pf.
- Herøy ≥ 100m pf.
- Ålesund ≥ 100m pf.
- Opptur i Sogn og Fjordane peaks
- Opptur Indre Sunnfjord
- Stord ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Averøy ≥ 100m pf.
- Volda ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Sør-Norge ≥ 500m pf
Det finaste liv der ute ved havet...
- Datum:
- 22.07.2017
- Entfernung:
- 4,8km
Etter ein fantastisk tur på dei vakre Memurutinder i Jotunheimen. Er det store kontraster å reise rett ut til det vestligaste øyparadiset Solund, ytterst i Sognefjorden mot Nordsjøen.
Her på øya Færøy er det også ei fint merka Nordsjøløype. Ein liten rundtur i den løypa må eg alltid når eg er heimom ein tur. Det er ei utruleg fin utsikt ifrå nordsida av øya mot Alden, Værlandet og Bulandet. Kjekt er det alltid også å kunne få være til hjelp, med litt av vedlikehaldsarbeidet på båtane. Godt alt som er gjort og vel gjennomført :)
Sommerens "fjellraid" i vakre Memurutinder
- Datum:
- 19.07.2017
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 33,1km
mortenh (Morten Helgesen) og linntherese (Linn Therese) hadde sin fjellferie denne veka. Det var virkelig kjekt å bli invitert med på ei så flott 2000 meters topprunde ilag, det passa også så fint med min feriestart. Veret kunne ikkje bli betre og ein trivelig gjeng vart det også med heidim (Heidi M. Pedersen) Sindre83 (Sindre Lindstad) GunnarK (Gunnar Kverneggen) og Gråbein (Tinderangler) på laget. Eg har høyrt så mykje fint om den superspreke turjenta på 12 år og hennar fjellinteresse og samling av 2000 meters topper! Etter denne fine og ekstra lange fjellrunda, er eg berre endå meir imponert over kapasiteten og den ekte turgleda :)
Fin rapport på turen ligg også hos Linn Therese
https://peakbook.org/linntherese/tour/222097/Memurutindane.html
Tusen takk for ein strålande tur!
Kvannebakknova/Jølster og etterlengta ro!
- Datum:
- 15.07.2017
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 24:32h
- Entfernung:
- 12,2km
Endelig ferie! Det første som melder seg i mitt sinn, er å komme meg opp til breen og det villaste stille området i Jølster. Meldingane er ganske så dårleg og opp mot liten storm til kvelden og natta, men perfekt. Eit lite håp om å kunne ha bua for meg sjølv då :) Lørdagsformiddag var ein fin dag med solglytt og ein del folk å treffe i området. Tok meg god tid til både prat og fotografering. Tussla rundt om på Kvannebakknova og kunne nyte synet av breen, blåisen og fjella. Kjekt å sjå kor naturen forandrer seg i alt slags ver og gjerne eit aldri så lite håp om å kunne sjå rovdyra passere! Noko som er fullt mulig i dette området, om ikkje anna enn eit lite streifdyr. Men eg fekk nøye meg med ryper, lemen og harepus denne gangen også.
Vinden og regnet slo til på kvelden, >>>
Eikåsnipa
- Datum:
- 10.07.2017
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 5,2km