Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (14)
- Expedition (4)
- Kayaking (6)
-
Fahrradtour (154)
- Fahrradtour Gelände (46)
- Fahrradtour Straße (68)
- Fahrradtour gemischt (40)
- Fußtour (871)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (52)
- Langlauf (16)
- Randonnée/Telemark (2)
- Tourenskilauf (34)
- Training (1)
Rundtur over bl.a. Barlindåsen og Gaupekollen i Maridalen
- Datum:
- 13.06.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:45h
- Entfernung:
- 13,5km
Løpetur fra p-lomme ved Sandermosen stasjon via blåmerket sti over Barlindåsen , Snippen, Mobekken, Gaupekollen utsiktspunkt , Gaupekollen , Vittenbergkollen , Hansakollen , med retur om Mobekken og Sandermosåsen . 17-18 grader, opphold og tørt i terrenget.
Bjørnsjøhelvete, Grefsenkollen og litt til
- Datum:
- 10.06.2018
- Tourcharakter:
- Fahrradtour Gelände
- Tourlänge:
- 2:30h
- Entfernung:
- 36,1km
Bjørnsjøhelvete har lenge stått på lista over turmål, og jeg syklet inn Maridalen, forbi Skjærsjøen til blåmerkingen som krysser bilveien. Satte fra meg sykkelen og fulgte blåmerket sti til jeg fant en sti som førte ned til elva. Ikke verdens mest solide hengebru, men etter å ha krysset elva to ganger løp/gikk jeg videre til Storhaugen , som har bra utsikt mot bl.a. Skjærsjøen. Returnerte til sykkelen og syklet innom Kringlekollen , Halvorseterhøyden og Grefsenkollen før jeg rullet hjem.
Kjerkeberget og Korsvolltoppen i Oslo
- Datum:
- 09.06.2018
- Tourcharakter:
- Fahrradtour Gelände
- Tourlänge:
- 4:00h
- Entfernung:
- 69,8km
Syklet fra Grefsen inn Maridalen, forbi Skjærsjøen, Bjørnholt, Hakkloa, Store Sandungen til Sandungen gård, der jeg satte fra meg sykkelen. Fulgte stien til Kjerkeberget , der det var vindstille, myggfritt og varmt. Etter en god pause gikk returen same vei tilbake, dvs. jeg syklet innom bonustoppen Korsvolltoppen på vei hjem.
Sykkeltur over Barlindåsen i Maridalen
- Datum:
- 28.05.2018
- Tourcharakter:
- Fahrradtour Gelände
- Tourlänge:
- 2:15h
- Entfernung:
- 36,7km
Sykler fra Grefsen inn Maridalen, om Skjærsjøen, Tømte, Movann og over Barlindåsen , Kjelsås og hjem. Ca 15 grader, litt regn.
Kikut, Porthøgda, Askehøgda og Sandungskollen i Nordmarka
- Datum:
- 22.05.2018
- Tourcharakter:
- Fahrradtour Gelände
- Tourlänge:
- 4:00h
- Entfernung:
- 52,4km
Syklet fra Grefsen til Kikut, og gikk/løp om Kikut , Porthøgda , Askehøgda og Sandungskollen . Etter en liten pust i bakken gikk returen samme vei tilbake til Kikut, før jeg rullet hjem. Strålende forhold, dvs. nesten litt for varmt med ca 25 grader og sol. Stort sett snøfritt i terrenget, men vått i enkelte partier.
Barlindåsen og Sandermosåsen i Maridalen
- Datum:
- 21.05.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:00h
- Entfernung:
- 9,0km
Løpetur med Luna, der vi løp om Sandermosåsen , Snippen, Barlindåsen øst , Barlindåsen , Barlindåsen utsiktspunkt og blåmerket sti tilbake til Sandermosen stasjon. Ca 20 grader og fine forhold, men vått over de siste myrene før Sandermosen.
Tømmerås i Østmarka
- Datum:
- 20.05.2018
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 4:00h
- Entfernung:
- 13,2km
Rundtur med Anne Stine og Luna fra p-plassen ved Krokhol golfbane om Tømmerås , Skjelbreia, Sandbakken, Fugleleiken og tilbake til utgangspunktet. Godt merkede stier, forholdsvis tørt i terrenget, ca. 20 grader.
Nordre Kolsås, Gråmagan og Søndre Kolsåstoppen i Bærum
- Datum:
- 19.05.2018
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 2:45h
- Entfernung:
- 9,2km
Luna og jeg parkerte på p-plassen ved Stein gård, og planen var å ta en liten rundtur for å få med oss bl.a. Nordre Kolsås og Søndre Kolsåstoppen. Vi fulgte blåmerket sti, men tok etter hvert inn på en umerket sti som førte til bunnen av alpintbakken. Gikk opp bakken, inn på den blåmerkede stien, opp til toppunktet på Nordre Kolsås , og deretter ned på et av utsiktspunktene med panoramautsikt mot bl.a. Oslofjorden. Videre på blåmerket sti til Sætertjern, med en avstikker til Gråmagan og deretter Søndre Kolsåstoppen , som ser ut til å være den mest populære toppen. Det var mye folk og flott utsikt mot Bærum og Oslofjorden. Etter en god pause fulgte vi stien om KIF-hytta og tilbake til utgangspunktet. Ca 20 grader og flott turvær. Tørt i terrenget.
