Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Olympos - høyeste fjell på Kypros

Datum:
30.09.2018

Vi var på høstferie på Kypros, og da passet det godt å "bestige" nasjonstoppen Olympos i Troodos-fjellene. Vi kjørte fra Aya Napa, en biltur på ca 16 mil og to timer. Det var bra veistandard hele veien, og som de fleste PB-ere som har vært på denne toppen har erfart, er det kjørbar vei så og si helt til topps. Det er imidlertid en militær installasjon med gjerder og væpnede vakter ved veis ende, og vi måtte bare innse at det ikke var mulig å komme seg til toppunktet, som ligger anslagsvis 200 meter fra snuplassen.

Karte    

Rundkollen, Fugleknattene og Bukollen i Nittedal

Datum:
23.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
3:30h
Entfernung:
10,5km
Karte    

Fra Røverkollen til Grefsenkollen i Lillomarka

Datum:
18.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
4:45h
Entfernung:
20,1km
Karte    

Rundtur om Barlindåsen i Maridalen

Datum:
17.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
1:30h
Entfernung:
7,0km

Klassisk luftetur med Luna fra Sandermosen stasjon om Sandermosåsen , om Greveveien og Snippen over Barlindåsen og blåmerket sti tilbake til Sandermosen. Overskyet, 14-15 grader og fint turvær.

Karte    

Lutvann rundt i Østmarka

Datum:
16.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
5:30h
Entfernung:
16,0km
Karte    

Toppturraid i Lillomarka

Datum:
15.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
4:00h
Entfernung:
18,5km

Det var flott høstvær, med nesten skyfri himmel og 13-14 grader. Dagens plan var å ta en rundtur i Lillomarka med Luna. Startet fra Akebakkeskogen og fulgte denne ruta; Grefsenkollen, Grefsenåsen øst , ned til Trollvann, videre til Lachmannsfjell, Kringlefjell, Halvorseterhøyden, Kringlekollen , bushing til Kringlebekkhøgda, Monsetangen bygdeborg, Kampen, Trollhaug, Stokkåsen, Linderudseterhøydene , Linderudseter, opp trappene til hopptårnet på Linderudkollen, Storhaug, Årvollåsen, Kolås og tilbake til utgangspunktet. Flott tur, og ganske tørt i terrenget.

Karte    

Koll-tur i Maridalsalpene

Datum:
14.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
4:00h
Entfernung:
14,0km

Rundtur i Maridalsalpene med Luna, der vi parkerte på p-plassen i Skar, innerst i Maridalen. Vi fulgte først veien på østsiden av Skarselva, deretter inn på stien som går over Furumokollen , videre til Sellanraa, over Raudløkkollen, Mellomkollen, Midtkollen, Gaupekollen og til Gaupekollen utsiktspunkt , der vi hadde en god pause. Videre om Vittenbergkollen og Hansakollen over Vaggesteinsåsen og tilbake til Skar. Flott tur, selv om det var ganske vått i terrenget med 10-12 grader i lufta.

Karte    

Mellomkollen, Midtkollen og Gaupekollen i Maridalen

Datum:
09.09.2018
Tourcharakter:
Wanderung

Det var grått og regntungt, men jeg tok likevel en liten runde i Maridalsalpene, med utgangspunkt p-plassen på Mobekken. Fulgte først veien til Dølebråtbekken, og deretter inn på stien som bl.a. fører til Mellomkollen , og videre over Midtkollen , Gaupekollen og Gaupekollen utsiktspunkt , med retur på blåmerket sti til Mobekken.

Karte    

Treningstur i Maridalsalpene

Datum:
03.09.2018
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
1:30h
Entfernung:
10,0km
Karte