Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (7)
-
Andere Wintertour (428)
- Schlittschuhlaufen (8)
- Schneeschuhtour (419)
-
Fahrradtour (30)
- Fahrradtour Gelände (11)
- Fahrradtour gemischt (3)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (1)
- Fußtour (1419)
-
Klettern (10)
- Alpinklettern (9)
-
Skitour (413)
- Langlauf (256)
- Randonnée/Telemark (42)
- Tourenskilauf (101)
- Training (1)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Høgfallet i Redalen
- Datum:
- 11.04.2025
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 1,1km
Kort tur med Roger. Et flott fossefall i Stokkelva. Noen driver visst med "dødsing" fra det høye berget der. Det kommer nok ikke vi til å prøve.
Bratt vårtur på Åsen
- Datum:
- 10.04.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 7,5km
Valgte denne dagen igjen å få på Skreikampen. Denne gangen den bratte og flotte ryggen opp som går opp litt sør for fylkesgrensa til Akershus. Rimelig bratt opp her. Helt snøfritt opp til bålplassen "min" fra noen år tilbake. Brukte ca 35 min fra bilen og opp hit. Her ble en lang pause med bål og å nyte den flotte utsikten over Mjøsa både sørover og nordover. Det med bål er spesielt...og denne plassen her oppe betyr noe spesielt for meg.
Videre oppover ble det noe mer snø, men nattas minusgrader hadde gjort snøen fast og fin så de snøfeltene jeg måtte gå på var faste og fine. En kort etappe med litt bushing så var jeg plutselig oppe på Skreikampen Nord. Herfra videre var det en del snøflekker opp mot selve Skreikampen, men mest barmark. Ingen varme i dag. Kjølig >>>
Steinsholmen med Åsgjengen
- Datum:
- 09.04.2025
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 4,0km
Eldretrim til Hovinsholm
- Datum:
- 09.04.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 3,1km
Tur for oss godt voksne i sola denne vindfulle dagen. Varmt i le,men iskaldt i vinden. 22 stk godt voksne på tur pluss tre hunder.
Siste topp "Mjøsa Rundt"
- Datum:
- 07.04.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 2,5km
Ingen høydare dette, men det ble da en tur ut av det og faktisk noe utsikt fra toppen grunnet en del skogshogst.
Tur med Roger, Irene og Embla. Like greit å følge den ruta vi gikk ned..tur/retur.
Vårtur til Skreikampen.
- Datum:
- 06.04.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 5,9km
En fin vårtur til Skreikampen idag. Tik med truger på sekken, men trengte de ikke idag. Den snøen som var...og det var faktisk litt..var ganske hard så det gikk greit. En litt generende vind på toppen, men greit å finne le og en fin varm plass i sola. Møtte noen personer på turen, men til å være en søndag og herlig vårvær var det få synes jeg. Fin tur med kona og Embla.
Sørover mot Minnesund og Mistberget
Fottur på Åsen
- Datum:
- 03.04.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 6,2km
Etter å ha kommet ned fra Torsæterkampen kjørte jeg bort til Borgen der jeg måtte vente på de andre. Da skulle jeg på en ny tur. Denne gangen en runde på motsatt side av Åsen. En runde jeg har gått mange ganger før. Det ble en del snø vi måtte gå på. Burde hatt med truger, men hadde ikke trodd at det var såpass med snø igjen. Også flere områder med barmark. Vi gikk på isen over Fisklausen. Der var det fast og godt underlag. En god pause i sola ved Fisklausdemningen. De som var med på tur idag var Agnete, Irene, Anita, Vidar, Bjørn og jeg.
Vår på Torsæterkampen
- Datum:
- 03.04.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 6,3km
Tok en rask tur til fots med Embla. Burde vel egentlig hatt både truger og brodder stedvis. Fortsatt noe snø igjen og den er råtten. Ble kliss våt, men tørre strømper og nye støvler i bilen...og klar for ny tur sammen med flere etterpå. Da på andre siden av Åsen.
Nærtur i regn
- Datum:
- 30.03.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 2,5km
Tur i Fall. Søndre Land
- Datum:
- 27.03.2025
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 1,6km