Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Totenåsen

Datum:
03.02.2018
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
13,3km

Nok en flott tur på Totenåsen. Hadde egentlig tenkt en lang skitur, men med litt snøfall i løypene på morran så ble det trugetur istedet. Tur med Peakbooker Mona og Embla.

Karte    

Eventyrstund på Skonhovd

Datum:
02.02.2018

Tur alene med Embla. Synd å ikke dele denne flotte stunden med flere. Har vært på Skonhovd over 300 ganger, men dette er nok den vakreste.

Karte    

Venholhøgda på truger

Datum:
30.01.2018
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,3km

Tur med Embla og Gitte.

Karte    

Skonhovdhøgda

Datum:
29.01.2018

Tur alene med bestevennen.

Karte    

Skonhovdhøgda

Datum:
28.01.2018

Trugetur med kona og Embla. Litt tåke på toppen. Tørr fin nysnø.

Karte    

Natt på Tjuvåskampen

Datum:
27.01.2018
Entfernung:
7,0km

Morten var lysten på en bålkveld. Jeg var egentlig mest interessert i en langrennstur i nypreppa løyper på Åsen, men flere var interessert i dette og da trommet vi sammen et lite "lag". Øyvind Brekke trakk seg i siste liten, men det var fire som dro avsted. Morten, Gitte, Venke og jeg. Tre av oss på truger og Morten på ski. Ski var nok det beste alternativet fram og tilbake, men med graving i snø og leting etter tørrgran...furu i dyp snø var nok truger et bedre alternativ framme rundt leiren. Bål ble det til gangs, selv om vi gjerne ville ha hatt mer tørrved. Det ble mye sjauing...svetting før vi kunne få oss noen små timer med prat og grilling foran bålet. Det som er minst kjekt...etter min mening er å overnatte ute om vinteren. Hadde det fint og varmt inne i soveposen, >>>

Skonhovdhøgda

Datum:
24.01.2018

Tur alene med Embla. Måtte gå opp trugeløypa igjen. Ca 30cm snø. Mildere nå...spørs om snøen faller av trærne før kulda kommer tilbake.

Karte    

Med truger til Venhol

Datum:
23.01.2018
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,3km

Tur alene med Embla. Nye ca 30-40 cm snø i trugeløypa siden den 16 jan. Det snør og det snør...fortsatt. Toppunktet

Karte    

Skonhovdhøgda

Datum:
22.01.2018

Tur alene med Embla i den blå timen.

Karte    

Sol på Åsen

Datum:
21.01.2018
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
10,7km

Tur med to Peakbookere og en annen ihuga trugefan. :) Vakrere enn det var idag kan det ikke bli. Totenåsen viste seg fra sin vakreste side. Man hadde egentlig ikke lyst til å reise hjem...bare traske videre i den vakre skogen.

Karte