Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (7)
-
Andere Wintertour (428)
- Schlittschuhlaufen (8)
- Schneeschuhtour (419)
-
Fahrradtour (30)
- Fahrradtour Gelände (11)
- Fahrradtour gemischt (3)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (1)
- Fußtour (1417)
-
Klettern (10)
- Alpinklettern (9)
-
Skitour (413)
- Langlauf (256)
- Randonnée/Telemark (42)
- Tourenskilauf (101)
- Training (1)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Joggetur på Åsen
- Datum:
- 03.11.2020
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 11,5km
Joggetur alene med Embla. Temmelig vått og klinete, men ser at vannet har trekt seg noe ned i bakken siden søndag. Kjølig kveld og så at det var antydning til isdannelse i sølepyttene.
November på Åsen
- Datum:
- 01.11.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 12,6km
Tur med kona og Embla. Startet denne gang fra nordenden av Skjeppsjøen og fikk noen bra stigninger opp mot Holokampen. Grei sti hele veien bortsett fra da vi måtte krysse et hogstfelt. En grå og våt dag. Stiene var svært våte. Hadde en god pause på Rausteinshytta med kaffe og vafler. Vurderte å gå nær samme vei tilbake, en valgte å gå ned den vanlige stien ned til Torsetra. Vått... steinete og glatt.
Det å gå hele veien tilbake til bilen på grusvei ble ingen høydare. Med mer tid og bedre tid er det en ide å gå på østsiden av Skjeppsjøen og innom Borgenkampen. Det får bli en annen gang.
Tjuvåskampen
- Datum:
- 31.10.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,7km
Tur med Grete og Embla. Gikk fra Langsetra denne dagen. Grei kort tur og Grete fikk se flotte Tjuvåskampen, men desverre ikke fra sin flotteste side idag.
Presthaugen
- Datum:
- 29.10.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 7,5km
Tur med kona og Embla i nærområdet. En plass vi ikke hadde vært før. Var innom et toppunkt og oppretter en topp her på Peakbook. Tett skog på toppunktet, men en fin utsiktsplsss nær toppen.
Totenåsen
- Datum:
- 28.10.2020
- Entfernung:
- 11,5km
Lett joggetur på Åsen med Embla. Svært vått og klinete og våte myrer. Kan ikke få fullrost nok mine terrengsko. VJ irock. Sitter som lim på alt underlag.
Skonhovdhøgda
- Datum:
- 26.10.2020
Tur alene med Embla. Den snøen som kom her den 20.okt, ca 25 cm, var nå borte.
Vått på Totenåsen
- Datum:
- 25.10.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 7,8km
Tur alene med Embla. Start fra Torsetra og opp Jens Hansens sti. Gikk jamnt og rolig uten stopp til Rausteinshytta. 38 min opp. Regnvær på hele turen. Det ble pause inne på ei god og varm Rausteinshytta. Vaffel og kaffe. Fortsatte videre til Pålknappen og over myrene mot Torsæterkampen igjen. Svært vått med bekker nedover stien mot Torsetra.
Grågalten
- Datum:
- 24.10.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,4km
Tur nr. to idag. Tur alene med Embla. Like tåkete her som på Andersnatten. Ingen høydare denne turen her. Skogsbilvei fra parkeringen langt oppover åsen. Siste biten på sti. Ingen utsikt.. mulig det er det en fin dag.