Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (7)
-
Andere Wintertour (428)
- Schlittschuhlaufen (8)
- Schneeschuhtour (419)
-
Fahrradtour (30)
- Fahrradtour Gelände (11)
- Fahrradtour gemischt (3)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (1)
- Fußtour (1421)
-
Klettern (10)
- Alpinklettern (9)
-
Skitour (413)
- Langlauf (256)
- Randonnée/Telemark (42)
- Tourenskilauf (101)
- Training (1)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Røti på Åsen
- Datum:
- 25.04.2018
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Entfernung:
- 10,8km
Trugetur alene med Embla. Overraskende greit å gå selv om det var råtten snø tidvis. Sol og varmt. Det er VÅR!
Gikk fra Oksbakken om Hongseterbrenna og til Rausteinshytta. Tok en kort tur oppom Torsæterkampen for så å følge skitraseen videre derfra mot sør for Tjuvåskampen. En del råtten snø herfra opp ryggen mot toppen. Bra trøkk i beina i dag. 4,4km/t er greit. Appen svikta meg i dag. Vet ikke årsaken til det rare gps sporet.
Kyrkja
- Datum:
- 22.04.2018
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 8,0km
Tur med Ragnar Heier. Flott tur. Litt bom å ikke ha med stegjern. Hardt og isete opp snøflanken mot toppen. Klyvepunktene greie og "tørre". Flott på toppen idag.
Surtningstinden i kuling
- Datum:
- 21.04.2018
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 14,2km
Sterk vind...oppmot storm i kastene og vi slet med å holde oss oppreist på toppen. ikke akkurat stedet for en lunch denne dagen. Vi ga oss ikke selv om forholdene var tøffe oppover ryggen mot toppen. Tok av oss skiene og satt disse godt fast i snøen før vi forlot dem...hvis ikke ville de nok ha forsvunnet i avgrunnen. Gikk greit opp og ned uten stegjern, men var på grensen. Tur med Geir Arne og Anders.
Semelholstind
- Datum:
- 20.04.2018
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 15,0km
Grei tur til topps og helt ok vær helt til vi kom til Kyrkjeglupen. Da kom regnet og iallefall jeg ble kliss våt. Bukse...sokker...støvler.
Vingromsåsen Langrennstur
- Datum:
- 15.04.2018
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 10,2km
Tur med kona og Embla. Ikke kjørt spor så det ble tungt, men fin trening. Sol og meget varmt.
Tundradalskyrkja mm
- Datum:
- 14.04.2018
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 25,5km
En super tur i Breheimen i dag. Været var bare eventyrlig som det også har vært de fleste plasser i Sør Norge i dag. Morten, Øyvind, Johannes, Anders, Geir Arne og jeg startet fra Sota Seter ca kl 09.00. Hovedmålet denne dagen var Tundradalskyrkja og noen småtopper til der oppe. Om tiden strakk til og kroppen ville så ville vi prøve å avslutte med selve Tverrådalskyrkja. Slik gikk det ikke idag. Krevende nok med det føret som var i dag. Deler av turen hadde kladdeføre så det holdt. Tungt og krevende. Øyvind hadde dessuten en diger sekk. Han skulle overnatte under åpen himmel oppe på Tundradalskyrkja. Lykke til sier jeg bare ;)
Morten ville prøve å få med seg den Søre Tverrådalskyrkja og måtte stå på for å rekke tilbake før Valdresflya stengte.
Det var stor sett vindstille >>>
Skonhovdrunde
- Datum:
- 13.04.2018
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Entfernung:
- 3,6km