Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Skonhovdhøgda

Datum:
19.04.2016
Karte    

Skonhovdhøgda med og uten truger

Datum:
18.04.2016
Tourlänge:
0:37h
Entfernung:
1,9km

Tur med Embla. Hadde med truger som kun ble brukt noen få hundre meter. Siste gang da truger er med mot "Vesttoppen".

Karte    

Skonhovdhøgda

Datum:
17.04.2016
Karte    

Heimdalshøe...en hvit kjempe

Datum:
16.04.2016
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
5:05h
Entfernung:
16,2km

Jeg fikk sanket sammen noen toppsamlere til tur denne dagen. Valgte ikke de høyeste tinder denne dagen, men en flott snill tur til "myke" fjell. Roar Hegge, Grete Røen (Snota), Geir Arne Myren (Garm) og jeg dro avgårde fra Heimdalmunnen ca kl. 10.30. Strålende solskinn og vindstille ble det hele dagen. Grete Røen (Snota) hadde nettopp kjøpt nye fjellski og jeg foreslo denne som en grei tur for å prøve disse. Det med skistøvler er ikke lett. Flotte dyre sko...supre ski....men gnagsår ble det lell...og det er ikke så greit. Litt plastring og stramming av sko måtte til, men problemene ble ikke helt borte. Håper det løser seg til neste tur.... Det var glimrende snøforhold...kjøreforhold. To av oss gikk på kortfeller,- noe som gjorde at armene ble litt mer brukt enn ønskelig >>>

Karte    

Skonhovdhøgda

Datum:
14.04.2016
Karte    

Skonhovdhøgda

Datum:
13.04.2016
Karte    

Fin kveldstur på Totenåsen

Datum:
12.04.2016
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Tourlänge:
2:30h
Entfernung:
6,3km

En flott kveldstur fra Torsætra til Torsæterkampen. Flott og fast med truger hele veien. Ingen vind og varmt og godt i solen da vi kom opp på "ryggen".

Karte    

Skonhovdhøgd

Datum:
11.04.2016
Tourcharakter:
Fußtour

Tur til fots....med datteren Malin og Embla. Vår i skogen....masse fuglesang. Man grøsser nesten på ryggen... ;) Jaggu traff vi sjefen på Skonhovdhøgda også gitt. Pass dere for han ;)

Karte    

Lodalskåpa - en juvel på Norges tak

Datum:
11.04.2016
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
13:04h
Entfernung:
31,2km

Da Morten ringte og lurte på om jeg var interessert i å være med han og Linn Therese på Lodalskåpa og Brenibba,- sa jeg ja med en gang. Hadde vært der før, men denne turen ligger på topp 5 for meg mht til turopplevelse...utsikt. Ingen tvil...hit må jeg igjen. Det ble fem av oss som til slutt dro avgårde. Morten, Linn Therese, Else Mari Kleiven og Gunnar Kverneggen. Vanvittig gode værmeldinger,- så dette måtte bare bli bra. Det var "Øyvindvær" Det vil si...ikke en sky...og det skulle vare en laaaang dag! Det ble overnatting på Sand Camping i Loen. En flott leilighet som man absolutt kan leie igjen. Flott utsikt innover Loenvatnet fra stuen. Vekkerklokka ringte kl 05.00 og vi var klare med sekker på ryggen ca. kl 06.30. Morten og Linn Therese gikk på ski, mens vi andre >>>

Kort flott tur til Breiddalseggi

Datum:
09.04.2016
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
3:00h
Entfernung:
8,0km

Det ble vestlandstur denne helga. Planene var å gå på Lodalskåpa søndag. Når man reiser dagen før og når man får slikt fantastisk vær dagen før kan man bare ikke reise forbi når toppene ligger på rekke og rad på Strynefjellet. Else Mari og jeg gjorde en stopp oppe ved Langevatn og vi ville fint rekke en tur opp til Breiddalseggi før vi skulle møte de andre nede i Loen. Kun ca 4km i ikke altfor bratt terreng og det passet oss bra. En topp vi kan anbefale når man er forbi her oppe. Randonneski ble valgt denne dagen og det var helt fantastiske forhold både opp og ned. Vi gikk rolig slik at vi ikke skulle brenne for mye krutt da det skulle bli mange seige høydemetre dagen etter. Takker Else Marit for en flott tur...en tur som virkelig fikk fram gleden ved toppturer!

Karte