Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Frisk tur til Skaget

Datum:
06.06.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
8,5km

Flotte værmeldinger for denne dagen og best tidlig på dagen. Da var det bare å komme seg avgårde tidlig fra Gjøvik. Vidar og jeg dro avgårde fra Gjøvik kl 05.30. Var klare med sekk på ryggen ca 08.35. Flott vær med sol, men rimelig kjølig. Fine tørre forhold med rester av litt nysnø på topplaget. Mye hadde smeltet på ettermiddag/kveld i går. Topp forhold for oss i dag. Dette er det vi kaller å treffe med været med ei uke som været er så ustabilt. Noen ganger treffer man,- andre ganger bommer man.

Karte    

Våt og glatt tur på Åsen

Datum:
05.06.2024
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
5,4km

Det ble vått idag, men gjennomførte turen som planlagt. Bra trening på flere måter en slik tur i tøffere forhold.

Karte    

Spåtind - rask og kjølig tur

Datum:
04.06.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
12,3km

Fikk ingen med meg på tur idag så jeg valgte Spåtind. Denne gang fra Fjellsætra. Har vel nå gått alle mulige ruter til Spåtind tror jeg. Fint og lettgått fra Fjellsætra. Noen fuktige plasser, men ingen problemer med å holde seg tørr på beina med terrengsko. Fin sol til og begynne med, men skyet over mer og mer. Gikk i kortbukse idag, og det gikk greit. På toppen var nok temperaturen i underkant av 10 grader. Ikke lange stoppet der oppe. Fant igjen sitteunderlaget mitt fra sist og det var jo kjekt. Småjogget ned igjen og klarte meg med en tryning. Noen skrubbsår, men det tåler man. Fjellsætra

Karte    

Herlig sommer nær Skeikampen

Datum:
03.06.2024
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
11,8km

Det ble en super dag i flott fjellterreng mot Bånseterkamper og til Prestkampen. Dette var en slik dag man burde gå enda lenger. Gode stier og veldig flott utsikt til alle kanter. Flott mot Storsølenkletten og også mot Rondane. Tørt og fint, knall sol. Litt vind på toppene, men nydelig temperatur. Hit må man tilbake for en enda lengre runde. Tur med Turvenner Innlandet.

Karte    

Kristiansten festning

Datum:
02.06.2024
Tourcharakter:
Fußtour

Formiddagstur til festningen

Karte    

Bartebyen

Datum:
01.06.2024
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
7,4km

Luftetur med Embla før alle andre i byen har stått opp.

Skonhovdhøgda

Datum:
31.05.2024
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
1,5km

En liten morgentur i skogen. Fuglesang og grønn frisk skog.

Karte    

Rask fottur til "Kampen"

Datum:
30.05.2024
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
5,5km

Tur alene med Embla. En rask tur idag. Trening for neste langtur. Fint og varmt på Åsen også idag.

Karte    

Bratt til Skreikampen

Datum:
29.05.2024
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
7,5km

Tur alene med Embla i godt varmt sommervær. Svetta godt opp bratta, men litt svak vind etter bratta gjorde susen. Friskt og grønt i skogen. En flott tid nå. En bra treningstur med mye "offroad"

Karte    

Åstur i sol

Datum:
28.05.2024
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
5,5km

En sikker vinner på en hverdag uansett vær. Tur på Totenåsen. Opp Jens Hansens sti fra Torsætra til Rausteinshytta. Så videre oppom Kampen og videre til Hjemmefronthytta. Der traff jeg en "Åskop" og vi slo følge resten av turen etter en lengre pause. Tørt og fint i skogen, med enkelte få unntak.

Karte