Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Gymtime

Datum:
19.03.2020
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
10,5km

Tur med en av guttene (keepern til Haslum). Hadde fem geocacher jeg trengte å fikse, så det ble en fin runde i deilig vårvær.

Karte    

Sætern

Datum:
16.03.2020
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
0:42h
Entfernung:
3,8km
Karte    

Joggetur med frua og datra

Datum:
14.03.2020
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
0:42h
Entfernung:
3,9km
Karte    

Corona-tour

Datum:
13.03.2020
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
8,9km

Første dag med alle hjemme pga koronavirus-saken. Ungenes digitale skole funket dårlig, men skal være på plass på mandag. Min hjemmekontorløsning fungerte bra fram til kl 0900 og dårlig etter det. Så etter lunsj tok jeg meg en tur i skogen. Flott vær men mye vind. Litt dårlig "føre" fordi sporsnøen var fryst til is ila natten og ganske ustabilt å gå/løpe på. Men jeg fikk fikset to geocacher og hadde forøvrig en flott tur!

Karte    

Kjapp tur til Garlaushøgda

Datum:
07.03.2020
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
3,8km

Tanken var egentlig skitur i morra, men da er det spådd øsende regn. Fikk derfor smettet inn en kjapp tur med lett jogging og litt klyving opp til Garlaushøgda. Delvis utenfor stier og med nysnø fra 200 meter og opp. Så spor fra elg, rådyr, rev og hare i den fine nysnøen.

Karte    

Geofix på Kolsås

Datum:
23.02.2020
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,6km

To dager etter forrige tur med jentungen måtte vi ut igjen. Da vi var her sist oppdaget jeg en geocache jeg har som var ødelagt. Så i dag var det også strålende vær og vi pakket en liten sekk og tok med en ny geocache. Etter fallet hun hadde på fredagen, så var hun litt stiv og hadde noen vondter. Derfor kjørte vi opp til parkeringen ved Stein i dag - og gikk derfra. Gikk blåsti og så gammel sti opp mot toppen på Nord Vest siden, som jeg liker så godt. Der fikset vi det vi skulle og gikk så i retning Gråmagan. En geocache ved "Fantesteinen" skulle tas. En stein jeg aldri har hørt om men som visstnok har en historie. Spennende saker... Derfra gikk vi rett mot Gråmagan, der vi rastet litt i strålende sol. Så gikk vi samme rute som på fredagen, ned og stien mot Knabberud >>>

Karte    

Kolsås med jentungen

Datum:
21.02.2020
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
8,9km

Etter ganske uggent vær i forkant ble det en flott og deilig formiddag i dag. Dattern min på 9 år ville være med på tur, de to tvillingene på 14 år ville ikke. Jeg tok denne fredagen fri, som siste dag i vinterferien til ungene. Vi gikk ut hjemmefra litt før klokka 10:00 og la i vei mot Kolsås. På veien så vi blåveis. Det er ikke riktig for denne årstiden, men det er jo vinteren som aldri kom. Nådde toppen 11:19 og det gikk greit - uten mas eller klaging fra datra. Det blåste på Nordre så vi bestemte oss for å prøve å finne en plass i le. Gikk så ut mot Sør-Vest toppen men der blåste det også mye. Så gikk vi til Sør-Øst toppen, med den beste utsikten. Satte oss ned litt og jentungen fikk klatret litt. Der var det flere folk, blant annet tre unge tyske jenter. Hørtes >>>

Karte    

Alene til Kolsås

Datum:
16.02.2020
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
9,4km

Det var et forferdelig vær i dag, så jeg benyttet anledningen til å ta meg en Kolsåstur. Da ble det jo omtrent som å gå i fjellet. Vind, blåst, regn og stiene var som bekker. Gikk hjemmefra og opp til Nordre. Deretter ned ved Sætertjernet og så stien mot KIF-hytta. Tok en geocache i skogen før jeg gikk tilbake men tok av på nedsiden av Gråmagan. Deretter ned mot Dalbo og forbi helleristningene og hjem over Skotta.

Karte    

Fattra og Dattra i Dæliskogen

Datum:
26.01.2020
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,2km
Karte    

Garlaushøgda, en lørdag ettermiddag

Datum:
25.01.2020
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,4km

Karte