Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (17)
- Fischen (14)
-
Andere Wintertour (3)
- Ski alpin (3)
-
Fahrradtour (100)
- Fahrradtour gemischt (34)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (2)
-
Fußtour (613)
- Bergtour (6)
- Jogging (134)
- Spaziergang (58)
- Wanderung (143)
-
Skitour (52)
- Langlauf (32)
Gesammelte Listen
- Oslo ≥ 100m pf.
- Oslomarka ≥ 700 moh.
- Oslomarka ≥ 100m pf.
- Asker ≥ 100m pf.
- Viken ≥ 500m pf.
- Oslomarka ≥ 600 moh. PF ≥ 20
- Alle topper i Oslo
- Hemsedal ≥ 100m pf.
- Alle topper i Lillomarka
- Krødsherad ≥ 100m pf.
- Akershus kommunetopper tom. 2019
- Viken > 250m pf.
- Ringerike ≥ 100m pf.
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Buskerud ≥ 250m pf.
- Norwegen Festland - 2000m, 10m pf
- 2000m 100m pf. fastlandet.
- 2000m 100m pf.
- Hallingdal 100pf
- Jotunheimen ≥ 100m pf.




Lieblingstouren
- Sikkilsdalshøe med ungeflokken
- Høsttur til Vestre Kalvehøe
- Gaustadtoppen med hele flokken
- Solskinnstur til Høgdebrotet, fra Vargbakken
- Trollsteineggje
- Trugetur til Ranastongi
- Norsken og dansken til Besshøe
- Harahorn med hele flokken - i sommersol
- Telttur i Finnemarka med jentungen
- Folarskardsrunde i optimalt sommervær
Lieblingsgipfel
Kolsås en grå søndag i januar
- Datum:
- 24.01.2021
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 11,9km
Ny helgetur til Kolsås. Var litt grått i dag, og dårlig med utsikt. Fryktet at det skulle være veldig glatt, etter de siste dagers regnvær. Men det var ganske bra, faktisk!
På Gråmagan måtte jeg slukke et bål. Ikke fare for skogbrann, men sløvt å bare gå fra et brennende bål - synes jeg.
Soltur
- Datum:
- 16.01.2021
- Entfernung:
- 12,3km
Strålende sol, denne lørdagen. Tenåringene sov, kona og dattern skulle på en annen avtale. Så da var det bare å komme seg ut.
På mange måter fint på skitur, men historiene om kaotiske parkeringsforhold og sure folk, gjorde det greit å velge noe jeg kunne få til hjemmefra.
På toppen møtte jeg en småbarnsfamilie som refererte til et forsøk på ski, men som opplevde - nettopp dette med - kaotisk å få parkert samt sure, kjeftende folk. Vi var sjønt enige om hvor deilig det var på Kolsås. Fint å gå med sti i snøen. Skikkelig vinterlandskap og bare blide folk - ingen trengsel.
Afterwork walk
- Datum:
- 15.01.2021
- Tourcharakter:
- Spaziergang
- Entfernung:
- 4,8km
Rakk ikke noen lunsjtur i dag, men fikk meg en liten gåtur etter jobb - i det minste. Flott lys på denne tiden.
Kolsås med naboen
- Datum:
- 10.01.2021
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 11,0km
Som naboen sa... "Vi har bodd vegg i vegg i 8 år, men aldri pratet med hverandre så lenge av gangen!"
I romjula ble naboen og jeg enige om å ta oss en felles gåtur opp til Kolsås. Denne søndagen var det spådd kaldt, litt nysnø men strålende sol fra morran. Jeg spurte han på lørdag, om en morgentur på søndag - og sånn ble det.
Gikk hjemmefra litt over 0800 og var oppå plattået ca 50 minutter senere. Da var det ennå 15 min til soloppgang, med hele toppen lå badet i snø og sol. Det var bare oss to.
Vi gikk via utsiktspunktet (det skiltede), via den vestre "utstikkern" og så til toppunktet. Flott 360 graders view! Så ned til Setertjernet (møtte faktisk to damer på veien ned), før vi gikk tur - retur Søndre. Fra Setertjernet igjen til Gråmagan og bushet >>>
Nyttår på Kolsås
- Datum:
- 31.12.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 8,3km
Årets siste dag og tur nummer 12 til Nordre Kolsåstopp dette året. Det var tungt å gå og ikke minst oppe på toppen. Hjemme var det bare litt lett snølag men jo høyere opp jo mer snø. Først gjennom 5-10 cm tungt lag med skare og tung snø. På toppen 40 cm dyp og flott snø.
Litt lysere dag i dag - for det har vært veldig mye tåke i desember.