Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Geografie

Peakbookfreunde

Gesammelte Listen

Lintvedtheia

Datum:
17.01.2022
Entfernung:
1,2km

Omslag i været på nyåret har medført lite snø i vårt område. Derimot er det hard skare og mye is. Har derfor gått til innkjøp av piggsko og lagt en plan for å ta topper i Kragerø kommune med primærfaktor større en 50 meter. Korte dager i januar betyr og korte turer.Først ute er da Lindtvedtheia som er kjapp tur på en del av Blå løypa. Parkerte nederst i Solberveien. Blåstien går opp til venstre etter første sving. Valgte å gå litt lenger og tok til venstre ved høyspentlinja og fulgte denne i sola opp lia til toppen, På toppen står en liten varde.Ned igjen fulgte jeg blåløypa til Kragerø Turlag og kom ut nærmere bilen . Toppen kalles og Lindtvedtkollen. Grei tur på piggsko. Fint sola så kusen settes mot Åtangen og Lervikheia .

Karte    

Lun og Brunåsen

Datum:
05.11.2021
Entfernung:
7,0km

Kjør Åtangveien og parker på venstre side etter brua. God plass til 4-5 biler. Etter garasje og før tunnelen går godt skiltet og blåmerket sti opp til høyre. Opp lia til Mianveien og ta til høyre. Følg veien oppover. Når toppen av siste bakken er nådd hold til venstre og følg skilt inn i skogen. Godt merket og tydelig sti mot Lun. Måtte forlate stien og buske opp til toppunktet av Lun. Typisk skogtopp, ingen utsikt. Busket ned til stien igjen og fulgte den til skiltet mot Brunåsen . Tydelig sti, men ikke merket. Mistet stien ett sted og rotet litt for å komme på riktig kurs. Brunåsen er fin med god utsikt mot Helle og Jomfruland. Etter kaffe og niste tok jeg ned lia mot nordenden av Mian. Gikk rundt denne og tilbake til bilen.

Karte    

Rundtur Kragerø

Datum:
10.04.2021
Entfernung:
9,8km
Karte    

Rundtur Kragerø

Datum:
24.03.2021
Entfernung:
9,6km
Karte    

Hegrefjell

Datum:
14.12.2020
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,0km

En grå dag med regn og vind. På slutten av corona året 2020 og det ikke kunne bli verre ...ble det nettopp det. Min søster ble akutt syk i natt og døde. Godt å komme seg ut litt og klarne hodet.

Karte    

Mian

Datum:
12.12.2020
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,2km
Karte    

Årø

Datum:
06.12.2020
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
7,4km

Fin runde i nærområdet. Satte bilen ved Årø barnehage og gikk veien inn til Vafos Pulp. Hold til høyre og følg elva oppover. Følg veien opp til Årømyra og sti videre til Sollia og Ekorntoppen. Derfra gangvei tilbake til bilen.

Karte    

Kjerrkollen

Datum:
29.11.2020
Entfernung:
2,7km
Karte    

Krokheia

Datum:
24.10.2020
Entfernung:
11,6km
Karte    

Sjåen

Datum:
09.09.2020
Karte