Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Rundtur på Vestfjellet

Datum:
11.03.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
26,7km

Kjørte med Anne Grete til Verskeid og startet på Kjettbergløypa. -2 og perfekte nykjørte løyper. Avstikker opp på alle tre topper på Kjettberget før vi snudde og gikk på Prestkjerringa. Varmt i lia oppover, men på toppen blåste det surt. Skrev oss inn i toppboka som begynner å bli full. Videre over Myssmørhelje og Gammelhans. En tur innom Ginahytta på nysetra hvor vi skrev i hytteboka og tok litt mat før vi tok øvre løype til Hærfjellet. Toppboka her og var temmelig full.

Karte    

Langtur i Gjøvikmarka

Datum:
10.03.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Tourlänge:
3:37h
Entfernung:
43,7km

Langtur fra Øverby i strålende vær og nykjørte løyper hele veien. Startet med å gå til Solbakken om Blivgodt før jeg tok turen videre forbi Glæstadhøgda, Bjønnhaugen og Skyberg. Ved gapahuken ved Skyberg tok jeg en 10 min pause med litt næringsinntak da jeg kom i prat med ei svært hyggelig skiløper som satt og slappet av med termos og god niste. Følgelig også et bilde før jeg fortsatte ned til Hornås hvor jeg tok av løypa som går tilbake til Haugrunden (samme løype som Madshus skimaraton bruker). På Blivgodt traff jeg igjen kjente, men tok ikke tid til å slå av en prat her. Litt vekslende føre, så perfekt med felleski.

Karte    

Gubberudrunden

Datum:
07.03.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Tourlänge:
1:55h
Entfernung:
25,4km

Skitrening

Datum:
04.03.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Karte    

Langrennstur fra hytta

Datum:
26.02.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
20,7km

Kjørte til hytta lørdag ettermiddag i rufsete snøvær. Spent på forholdene, og fra parkeringsplassen var det nykjørte scooterspor. Litt løst i sporene, og dermed litt trått. Gikk i retning Ongsjølia, og ved krysset mot Leppe måtte jeg ta en tenkepause i det flotte været. Valgte å gå i retning "Vetafjellet rundt" og fulgte denne et stykke før jeg tok av i retning Vetafjellet. Løypa er lagt litt forskjellig fra tidligere, ved at den tar en liten runde rundt Gryttjønnet. Resultatet er en snillere løype da en litt svingete og bratt utforbakke blir borte. Litt snø å brøyte, men til tider fin skare, og andre steder hvor det var blåst av på fjellet fant man gammel skare. Det ble en liten rundtur oppe på fjellet for å komme til høyeste punkt. Bildene er fra søre toppunkt >>>

Karte    

Skitrening

Datum:
24.02.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Karte    

Kinnkjølen

Datum:
19.02.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
14,9km

Kjørte med Anne Grete og Trym til Rindåsen og Tittut Slott. Flotte løyper hvor vi gikk om Rindåsen, Kinna, Stølan, før vi gikk oppom Kinnkjølen. Kortet av turen da jeg skulle på nattevakt. Føret var noe vekslende og noe sugende innemellom. Kram snø blandet med noe tørrere. Greit å gå med felleski.

Karte    

Skitrening

Datum:
18.02.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Karte    

Skitrening

Datum:
10.02.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Karte    

Skitrening

Datum:
05.02.2017
Tourcharakter:
Langlauf
Karte