Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Facebook

Austre og Midtre Ringstinden

Datum:
19.05.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
11:24h
Entfernung:
18,8km

Føringstur til Austre og Midtre Ringstinden for en gjeng på åtte pers. Njål Ødegaard var med som assistentguide. Bært skiene innover Ringsdalen 2,2 km før vi tok dem på. Hadde vært bedre å gå inn samme vei som vi gikk ut (sti på østsiden av elva). Opp flanken fra dalen etter bregrotta valgte vi å bære skiene på sekken og gå med stegjern og isøks. Var bart fjell etter flanken før vi kom inn på breen. Startet med Austre Ringstinden først. Bratt snøbakke, spesielt i toppen 45 grader bratt. Deretter fortsatte vi med fellene på til vestsiden av Midtre Ringstinden. Opp her også med stegjern og isøks. Denne er noe mindre bratt enn Austre. Returen løste vi på samme måte som på vei opp med stegjern og isøks ned flanken mot dalen. God glid ut dalen igjen til sommeren møtte >>>

Karte    

Skeie

Datum:
18.04.2019
Tourcharakter:
Hochtour
Tourlänge:
6:42h
Entfernung:
12,9km

Tur med Ida og Aud til Skeie. Gikk fra Krossbu, over Leirbrean og satte fra oss skiene under toppen. Gikk med stegjern og isøks opp på ryggen på sadelen mellom Veslebjørn og Skeie. Spennende klyveklatring langsmed ryggen opp til Skeie. Delvis snø og bart fjell. Ned igjen gikk vi snøflanken i nordøstsida.

Karte    

Føringstur over Skagastølsryggen

Datum:
15.08.2018
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
12:09h

Føringstur over Skagastølsryggen+Sentraltinden i vått vær med sprek gjest. Med på turen var også faren til min gjest, ført av Tindevegleder Sigbjørn Veslegard.

Karte    

Føringstur til Storen

Datum:
13.08.2018
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
12:09h

Føringstur til Storen med to damer for Norgesguidene. Nydelig vær og god stemning!

Karte    

Føringstur til Sokse

Datum:
11.08.2018
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
8:45h

Føringstur med far og sønn, for Norgesguidene. I utgangspunktet var planen Store Skagastølstinden, men på grunn av snøforholdene i høyfjellet ble det plan B mot Skeie. På vei opp Leirbrean knakk staget på stegjernet til han ene gjesten, og dermed ble det i stedet plan C mot Sokse fra Bjørnskardet. Spennende klatring opp mot grad 3, men nokså løst, så vær forsiktig her. Snørenna var helt avsmeltet, så klatret ryggen direkte. Ble alt i alt en fin tur med mye varierende vær.

Karte    

Føringstur til Store Austanbotntinden

Datum:
10.08.2018
Tourcharakter:
Hochtour
Tourlänge:
5:45h

Føringstur sammen med Nils Nielsen for Fjellguide.no til Store Austanbotntinden i tildels ganske vått vær. Jeg hadde med en gjest, mens Nils hadde to gjester i taulaget.

Karte    

Austanbotntindtraversen

Datum:
09.08.2018
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
9:30h

Ble med Philip en dag på NF veglederkurs for kommende klatreinstruktører (høyfjell 1). Turen gikk over Austanbotntindtraversen. I tillegg til oss to var det tre deltakere som var med på turen. Fine folk som sikkert kommer til å bli flinke instruktører! Deltakerne delte på hvem som var i veglederrollen gjennom dagen, og undervegs hadde vi flere fine diskusjoner i forhold til veglederrollen, vegvalg og metodevalg.

Karte    

Føringstur til Store Austanbotntinden

Datum:
07.08.2018
Tourcharakter:
Hochtour
Tourlänge:
6:40h

Føringstur for Norgesguidene til Store Austanbotntinden med to blide damer.

Karte    

Føringstur til Storen

Datum:
04.08.2018
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
10:30h

Føringstur til Storen for Norgesguidene. Gikk i en gruppe på seks sammen med Tindevegleder Mikal Nerberg. Fikk blå himmel på toppen!

Karte    

Blåistur på Bøverbrean

Datum:
03.08.2018
Tourcharakter:
Hochtour
Tourlänge:
6:30h

Føringstur for Norgesguidene med en familie på to barn (12 år) og to foreldre. Gikk fra Krossbu og en runde rundt på Bøverbrean. Nå var det ikke lenger like skummelt med bresprekker og å drikke overflatevann på breen. Kart, kompass og naturkjennskap hørte også med. Stor stas for alle sammen!

Karte