Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Facebook

Ida sin bursdag

Datum:
10.04.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
4:49h
Entfernung:
13,6km

Bursdagstur for Ida mot Søre Sogndalseggi. Kosetur med mange artige bildestopp!

Karte    

Kvitevardane

Datum:
09.04.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
2:33h
Entfernung:
9,4km

Rekognoseringstur til Kvitevardane fra Bøyumsida. Nydelig skiflanke når skredforholdene er stabile.

Karte    

Klatring på Hjellane

Datum:
09.04.2019
Tourcharakter:
Sportklettern

Klatretur med Ida til Hjellane ovenfor Leikanger.

Karte    

Vassdalsfjellet

Datum:
08.04.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
5:02h
Entfernung:
21,1km

Gikk fra Sperla til Leirdalen via Vassdalsfjellet og en del flotte nedkjøringer i østsida av dette massivet. Fant både slusj og pudder! Nokså bratt og kronglete siste nedkjøring/nedgåing til Leirdalen. Her hadde jeg sykkel stående som jeg brukte til å komme meg tilbake til bilen på Sperla.

Karte    

Vangsen-Vorfjellet

Datum:
06.04.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
35,7km

To dagers føringstur fra Myri til Engjadalen via Vangsen-Buskrednosi-Vigdalstøl (overnatting)-Fivlenosi-Vorfjellet. Ble to dager i nydelig vær, fine nedkjøringer og koselig hyttenatt i ei enkel koie med akkurat nok plass til seks pers og en på gulvet (finnes et anneks også med fire senger).

Karte    

Blåfjellet travers

Datum:
05.04.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
4:52h
Entfernung:
10,4km

Føringstur over Blåfjellet.

Karte    

Nonsholten

Datum:
03.04.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
2:40h
Entfernung:
10,0km

Kjapp rekognoseringstur i området rundt Nonsholten. Fant fin snø ned igjen.

Karte    

Amlaholten

Datum:
01.04.2019
Tourcharakter:
Wanderung

Amlaholten med Ida, Aila og Akita. Ble en rundtur. GPS-tracket er ikke helt fullstendig.

Karte    

Tindefjellet i Stryn

Datum:
11.03.2019
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
12:49h
Entfernung:
22,1km

Fikk forespørsel av Gustav O. om føringstur til Tindefjellet i Stryn. Han hadde gått rundt og vært grønn av misunnelse i lang tid etter turen vi hadde dit i 2013 . Det ble heldigvis også denne gangen fullklaff med både vær og forhold for en slik tur. Denne gangen gikk vi fra Lovatnet via Hellsetedalen. Dette fungerte godt som anmarsj både for Skåla og Tindefjellet. Med godt veivalg kan man snike seg opp i nokså skredtrygt terreng hele veien. Vi startet fra Hogrenning rundt kl. 06.00 og gikk opp til Hogrenningssætra med hodelykter. Videre fulgte vi høyden bort til elva langs en utydelig sti. Det gikk greit å krysse elva pga lite smeltevann nå på vinteren. Lite snø i flanken opp til Hellsetedalen, så vi fortsatte til fots helt opp til munningen rundt 850 moh. før vi tok på oss skiene. Gustav er >>>

Villsnøguiding Stryn

Datum:
10.03.2019
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
6:21h
Entfernung:
16,6km

Skiføring på jobb for Breogfjell i Stryn. Hadde med meg én gjest, Erland denne dagen. Vi satte igjen en bil på Stauri og kjørte en annen bil til Loen og tok skyliften opp til Hoven kl 10.30. Det var varierende sikt denne dagen, og lokalt ustabile forhold. Vind fra øst hadde herjet dagen før, men likevel fant vi nydelig snø sørvest for skaret mellom Dispahyrna og Geitafjellhyrna, i tillegg til god snø i botnen vest for Staurinibba og i forsenkninger i nordsida på Skredfjellet. Kjørte på ski helt ned til 300 moh ovenfor Stauri, og gikk til fots siste stykket ned. Overraskende fin skogskjøring ned mot Staurisætra.

Karte