Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Facebook

Slettmarkpiggen og Galdebergtinden

Datum:
05.08.2008
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
10:30h
Entfernung:
30,0km

Bjørneven (Bjørn-Even Bjarkli Verbeke) har skrevet en rapport HER

Karte    

Hviletur til Sløtafjellet

Datum:
04.08.2008
Tourcharakter:
Wanderung
Karte    

Utsikten, Skjenegge...

Datum:
03.08.2008
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
2:45h

Joggetur med Carl Fredrik. Først spaserte vi rolig opp fra Eidsbugarden sammen med pappa og Bjørn-Even. Deretter jogga jeg og CF videre til Skjenegge. Frigg (bikkja) forsvant plutselig og vi var redd hun hadde løpt etter en reinsflokk. Heldigvis kom hun tilbake. Etter det jogga vi bort til Hundeknappen og Venisstøldalen tilbake til Eidsbugarden. En våt, men bra treningsøkt.

Karte    

Mjølkedalstinden og Sjogholstind

Datum:
01.08.2008
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
31,0km

Dro fra Asker kvelden før med full bagasje til et realt fjellraid i Jotunheimen. Jotunheimen er et område jeg har vært altfor lite og som jeg ville få oppleve på nært hold de neste dagene. For mange er disse toppene noen selvsagte fjell å ha vært på, spesielt for 2K-samlere, fra nå av starter både jeg og Bjørn-Even vår samling av 2000-metringer ned til 10 p.f! Fra før av har jeg dog vært på noen fjell i Jotunheimen, og alltid sagt til meg selv at jeg ikke skal bli ”hekta” på slike topper. Nå har jeg funnet en god flyt, alle fjell er fine og jeg setter alle like høyt. En tur i Nordmarka, Vestlandet, Risør, Femundsmarka, Jotunheimen er like bra, bare kule på hver sin måte. Vi (meg, pappa og Bjørn-Even+Frigg) er så heldige å låne hytta til Bjørn-Evens familie på >>>

Karte    

Gjendehøe

Datum:
05.07.2008
Tourcharakter:
Wanderung
Karte    

Blåhø Opp

Datum:
05.07.2008
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
15,0km

Etter at jeg måtte bryte under Geiranger Halvmaraton for noen uker siden var jeg revansjesugen på å vise at jeg kunne gjøre et OK motbakkeløp på vei. Jeg og Halvor deltok derfor i første utgave av Blåhø Opp som er et 15 langt motbakkeløp fra Vågåmo sentrum, langs veien til toppen ved antenna. Gjorde det best i de bratte partiene i starten, men på flatene passerte Halvor meg. Jeg endte på tiden 01.49.06 og Halvor på 01.44.20. Varm dag med en del irriterende fluer. Kjekt med svamper å væte seg med undervegs. Ned igjen var det satt opp bil og busser fra toppen.

Karte    

Gloføken

Datum:
26.06.2008
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
4:00h

Kløvtur med sommerhundekjørerskolen til Gloføkkampen og Gloføken. Det var jeg som foreslo å stikke oppom Gloføken. Jeg og Iver hadde litt intern konkurranse om å komme først opp til sistnevnte topp en seier undertegnede tok hjem;-)

Karte    

Tverrfjellet i Trysil

Datum:
22.06.2008
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
1:22h

På vei til Sommerhundekjørerskolen 2008 ved Langsjøen fant jeg og pappa ut at Tverrfjellet var et greit turmål for å dele opp kjøreturen. Startet fra Tverrfjellsætra og fulgte en sti bak en av de innerste selene oppover mot fjellet. Om ikke lenge var vi over tregrensa, og vi kunne slippe hundene løs under oppsyn. Siste bit opp til toppen var preget av stein. Her var det fin utsikt, bla innover i søta brors rike. Det gikk raskt ned igjen også. En kort og fin tur med kun to små pauser!

Karte    

Målifjellet

Datum:
09.12.2007
Tourcharakter:
Langlauf
Karte    

Langkjøring på Hedemarksvidda

Datum:
23.09.2007
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
2:30h
Entfernung:
20,0km
Karte