Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Facebook

Balbergkampen

Datum:
08.03.2022
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
1:11h
Entfernung:
4,4km

Joggetur til Balbergkampen. Var tråkket fin sti i snøen. Skikkelig følelse av vår!

Karte    

Fjellskikurs på Gjendesheim

Datum:
06.03.2022
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
27:40h
Entfernung:
28,9km

Nordisk skiferdselskurs over to dager for tre dansker på Gjendesheim. En dag på tur rundt Gjendehøe fra Gjendesheim og en dag i Stuttgonglia naturreservat.

Karte    

Obstur til Røykjeskålhøi

Datum:
03.03.2022
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
4:02h
Entfernung:
12,5km

Observasjonstur for Snøskredvarslingen fra Sota Sæter til Røykjeskålhøe. Nydelig dag i Breheimen!

Karte    

Toppturkurs Gjendesheim

Datum:
26.02.2022
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
29:02h
Entfernung:
45,2km

2,5 dagers toppturkurs på Gjendesheim for en stor firmagruppe fra Econa. Første dagen ble i området bak Gjendehalsen og andre dagen gikk vi på tur oppe rundt skitrekket ved Lemonsjøen.

Karte    

Kameratredningskurs i Skjåk

Datum:
23.02.2022
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
5:16h
Entfernung:
5,8km

Todagers kameratredningskurs med en deltaker. Første dagen var kameratredning for klatring/isklatring på Flå i Bøverdalen. Neste dag ble det breredning ved en skavl oppe ved Kollungen i Skjåk. Fikk til og med noen fine puddersvinger ned igjen.

Karte    

Stutarberget

Datum:
13.02.2022
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
3:47h
Entfernung:
8,5km

Skiføring med tre gjester mot Søverhøe og fin nedkjøring mot Liavatnet. Noe brattere nedkjøring i traversen før siste nedkjøring enn forventet ut fra kartet.

Karte    

Bråtååsen

Datum:
12.02.2022
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
3:04h
Entfernung:
7,1km

Skiguiding med to gjester. Fine forhold i skogen i Bråtååsen.

Karte    

Skjellhovden

Datum:
11.02.2022
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
4:43h
Entfernung:
12,5km

Skiguiding med tre gjester. Vindpakket over tregrensa, men fikk noen fine svinger enkelte plasser og spesielt fint nede i skogen via glenna.

Karte    

Isklatrekurs Jotunheimen

Datum:
22.01.2022
Tourcharakter:
Eisklettern

Todagers isklatrekurs på Gjendesheim. Den første dagen holdt vi til inn mot Veogjelet. Omtrent en kilometer å gå fra ei lomme like sør for brua der fylkesvegen går over Veo. Fra parkeringslomma gikk vi på høyre side av Veo et par hundre meter til neste bru som går over elva. Kryss denne brua og gå ned i elva og følg denne omtrent 800 meter. Husk å vurder isen på elva, og hold deg langs kanten. Når du er framme ser du is oppe i sida på høyre siden av elva. Flere steder er det også mulig å gå rundt for å sette opp topptau. Fint område for å holde kurs! Hadde fokus på vurdering av is og isstyrke, sikkerhet på klatrefelt og isklatreteknikk den første dagen. Neste dag var vi nede i Loholet på Vinstra. Kortreist klatrefelt like bortenfor Norgesfor fabrikken. Fokus for dagen >>>

Karte    

Skredkurs Gjendesheim

Datum:
15.01.2022
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark

Skredkurs på Gjendesheim sammen med medinstruktør Knut Erik Tessnes. Begrenset med snø i området, men vi fant enkelte plasser som kunne by på nok snø til at vi slapp å bære skiene altfor mye. Dag 1 gikk vi fra Maurvangen og oppover bekken mot Brurskaret. Mye innblåst snø i bekken og fint for å trene på kameratredning. Dag 2 gikk vi fra veien opp mot Pina til toppen av skitrekket på Lemonsjøen og ned igjen til skisenteret der vi hadde satt igjen en del biler. Fikk blant annet sett et nylig fjernutløst snøskred i en sørøstvendt helning ved toppen av skitrekket.

Karte