Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Facebook

Nosi Haute Route 2025

Datum:
24.04.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
91,1km

Føringstur for faste gjester gjennom en firedagers egenkomponert "Haute Route" i Vest-Jotunheimen. Vi kalte ruta "Nosi Haute Route" fordi vi passerte et fjell som hadde "Nosi" i navnet hver dag. Møtte gjestene på Klingenberg Hotell i Årdalstangen kvelden før turen der vi spiste middag og overnattet. Neste dag satte vi igjen biler ved skisenteret i Fardalen, og tok deretter taxi til Tyinosen. Dag 1 gikk til Vettismorki via Vestre Breikvamsnosi og Koldedalstinden. En veldig varm og fin dag. Hadde ikke vært skikkelig nattefrost, så ganske slusjy i nedre deler, men god is på Tyin. Ble tre fine nedkjøringer denne dagen. I skogen kom vi et godt stykke ned med gjennombruddskare, men måtte gå det siste stykke ned til brua og Vettismorki. Trivelig selvbetjent >>>

Karte    

Obstur Grasdalen

Datum:
22.04.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
0:45h
Entfernung:
1,0km

Obstur i Grasdalen. Glemte fellene, så ble kun en snøprofil like over parkeringsplassen.

Karte    

Obstur mot Huguvarden

Datum:
18.04.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
1:38h
Entfernung:
7,3km

Obstur mot Huguvarden.

Karte    

Skiguiding Strynefjellet

Datum:
15.04.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
8:08h
Entfernung:
23,9km

Føringstur på Strynefjellet fra Grasdalen via Oppljosvatnet, Langvasseggi vest og Tystigbreatinden til Ospelitunnelen. Fikk to fine nedkjøringer og kunne stå på ski helt ned til Videsæter.

Karte    

Hoven-Oppstryn

Datum:
14.04.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
7:50h
Entfernung:
17,7km

Føringstur fra Hoven til Oppstryn med tre fine nedkjøringer. Nydelig dag og flott skiføre!

Karte    

Dyringshøe

Datum:
13.04.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
8:09h
Entfernung:
20,1km

Føringstur fra Bråtååsen og opp langs ryggen mot Dyringshøe. Først en nedkjøring ned i Søverdalen som bød på tørrsnø i toppen og slush i nedre del. Deretter en nedkjøring fra Smulteren og ned til Dyringsbrue der vi hadde en bil stående. Flott kjøring i toppen, men veldig råttent nedi skogen. Gikk til fots inn i furuskog i nedre halvdel.

Karte    

Skiguiding i østre Breheimen

Datum:
12.04.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
8:58h
Entfernung:
33,8km

Føringstur fra Botn til en topp øst for Skridulaupen. Langdryg innmarsj langs skiløyper inn til Bottsætre, og videre opp i delvis tett skog (mer åpen i øvre del) til Glittervatnet. Fikk fin skikjøring ned mot Rauddalsvatnet, men snøen hadde ikke myknet opp før helt i nedre del pga sur vind og en del skyer.

Karte    

Bjørndalstraversen og Melderskin

Datum:
07.04.2025
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
9:36h
Entfernung:
16,5km

Befaringstur på Bjørndalstraversen med Rune, inkludert Inste Laurdalstinden, sørryggen på Omnatinden og videre opp ei renne på Melderskin. Vi gikk til fots fra innerst i Murabotn. God sti opp til Prestavatnet, men temmelig bratt og noe løse steiner derfra og opp til 850 moh. Anbefaler heller å gå hovedstien langs Reppabekken. Siste vannfylling var oppunder Andersfjellet. Lite snø under 800 moh, men ganske brukbart med snø høyere enn dette. Heldigvis god hold i snøen. Stegjern fra sadelen etter Andersfjellet. Bratt klyving opp mot Bjørndalstinden, men jeg omgikk noen av hamrene i den bratte vestflanken. Fra Bjørndalstinden og over mot Juklavasskruna har jeg gått før. Også i dag var det ganske mye snø og nokså vinterlig over her med flere kvasse snørygger og bratte snøflanker >>>

Karte    

Skålafjell

Datum:
06.04.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
2:19h
Entfernung:
17,8km

Befaringstur på Skålafjell. Jeg målte opp en rute som gikk parallellt med en rute som Rune gikk. Min tok for seg sykkel i starten og deretter gåing.

Karte    

Skorpo

Datum:
06.04.2025
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
1:00h
Entfernung:
6,9km

Befaringstur for 71 grader nord. Fin sti opp til Skorpovarden. Ellers en del bushing og noe båttransport.

Karte