Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (30)
- Expedition (2)
- Fischen (2)
- Kayaking (13)
-
Andere Wintertour (18)
- Schlittschuhlaufen (1)
- Schneeschuhtour (13)
- Ski alpin (4)
- Fahrradtour (28)
- Fahrzeugtour (15)
-
Fußtour (906)
- Bergtour (267)
- Glacier travel (1)
- Hochtour (99)
- Jogging (180)
- Spaziergang (6)
- Wanderung (350)
-
Klettern (579)
- Alpinklettern (434)
- Bouldern (4)
- Eisklettern (104)
- Klettersteig (1)
- Mixed-Klettern (8)
- Sportklettern (24)
-
Skitour (762)
- Langlauf (45)
- Randonnée/Telemark (509)
- Tourenskilauf (142)
Archiv - Nach Geografie
Resfjellet – toppen er målet?
- Datum:
- 12.12.2016
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 2:47h
- Entfernung:
- 12,0km
Med lovende værmelding og håp om skiføre kjørte Mari og jeg fra Trondheim tidlig på morgenen mot Samsjøen. Vi hadde planer om å bestige både Rensfjellet og Kråkfjellet som begge to er kommunetopper. Overraskende nok hadde det kommet såpass mye snø at veien inn til Samsjøen ikke var brøytet de siste 10 km. En liten strek i regningen..
Plan B ble raskt lagt til Resfjellet i Meldal, og Mari var ikke vanskelig å overtale. Jammen var det vinterlig langs veien inn mot Meldal. Dersom det ikke skulle bli hvit jul hjemme på Østlandet måtte vi i det minste suge til oss den fine stemningen vi var vitne til her. Fikk tips av felles kompis, Lars, som kommer fra ei gård kort vei unna Resfjellet. Han rådet oss til å starte Vålåskaret, samme plass som der man begynner om sommeren.
Et par >>>
Storskarven - høyest i Stjørdal
- Datum:
- 10.12.2016
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 3:25h
- Entfernung:
- 18,6km
I forbindelse med blant annet et julebord i Frosta måtte dette kombineres med en tidlig start på juleferien. Hva er vel ikke mer passende enn et aldri så lite kommunetoppraid? Fikk med meg Kristoffer som møtte meg på Værnes dagen etter julebordet. Heldigvis gikk festen rolig for seg, så begge var klare for å komme oss opp i høyden, nærmere bestemt Storskarven (1171) som er Stjørdal sitt høyeste fjell.
Dagen startet med blå himmel og med enkelte skyslør i horisonten. Siden sola står lavt i desember måned håpet vi at slørene skulle fordufte slik at vi kunne få se det fine vinterlyset. Vi kjørte bilen opp langs elva Sona (automatisk bomveg) og parkerte ved et turskilt merket med Storskarven ca. 1,5 km før Sildra. Det var overraskende lite snø i terrenget, men akkurat nok til >>>