Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (7)
- Kayaking (7)
-
Andere Wintertour (4)
- Schneeschuhtour (4)
- Fahrradtour (11)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (2)
-
Fußtour (344)
- Bergtour (74)
- Jogging (5)
- Spaziergang (19)
- Wanderung (243)
-
Skitour (27)
- Langlauf (2)
- Randonnée/Telemark (1)
- Tourenskilauf (13)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Nipa
- Datum:
- 27.07.2012
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 3:37h
- Entfernung:
- 5,8km
Sortlandsheiene i regn og blåst :)
- Datum:
- 25.07.2012
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 3:09h
- Entfernung:
- 11,7km
Mimre tur fra ungdomsårene:) Sniff var selvfølgelig med:)
Vi startet turen med tanke på å gå opp til Kvila fra Prestdalen. Har ikke gått opp denne siden til Steiroblåheia siden en jakttur høsten 1987. Ellers har vi bare gått opp igjennom appelsinholla fra Vestmarka, på stien som går nord for Ramnberget. Så i dag parkerte vi nede i boligområdet, ovenfor Sortland arbeidssenter.
En av mange stivalg, går herfra. Og etter størrelsen på stien, vardeaktiviteten, markerings pinnene, og blokkene som er lagt ut på de våteste partiene vil jeg gjette på at dette kanskje er den mest brukte ruta opp til hytta Kvila .
Opp til Kvila, registrering i boka, trasket bort til Bøblåheia på godt merket sti. Oppe på toppen blåste det godt i dag, og min Narvik Gore-Tex 3L Jacket sleit med å opprettholde >>>
Strandheia
- Datum:
- 24.07.2012
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 1:45h
- Entfernung:
- 9,1km
Vesterålen pf 100. Turfølge: Sniff:)
Utrolig flott tur:) Tenk at jeg har surret rundt ned på andres side av sortlandsundet, og tittet opp på toppen her HVER DAG i 20 år, og ikke besøk den...ja ja sånn går nu dagan!
Vi hadde kjørt fra Larvik i går, og ankom Sortland på ettermiddagen. Og typisk kom sola til Larvik i dag, og regnet kom til Vesterålen for en del dager siden. I tillegg ekstremmelding i dag med varsel om storm og ekstreme mengder nedbør, som hadde satt igang før vi kom frem:-) Tjohoooo...ehmm
Ungen ble overlevert til besteforeldre, og på med regnjakke og opp til toppen. Vi startet fra parkeringen i Osvolddalen, og fulgte merket sti opp til toppen. Faktisk en annen her oppe i kveld, fra Hønefoss!! Vi raste forbi topp varden opp mot toppen og ett stykke bakover på topp >>>
Ånnestadåsen
- Datum:
- 21.07.2012
- Tourcharakter:
- Fahrradtour
- Tourlänge:
- 1:35h
- Entfernung:
- 10,8km
Kongsberg pf 100 topp.
Grei parkering ved bommen, rett etter vi tok av Fv 82.
Fin sykkeltur opp til Ånnestadsetra. Til fots noen få høydemeter langs gammel traktorvei, opp til "sittende elgjeger tår" som er en gammel indiansk betegnelsen på late jegere;-) eller var det utsiktstårn? Husker ikke helt, du får bestemme selv:) En mor med årets alibi for utbetaling fra "dyre" NAV var tilstede:-D Masse multekart, og årets første blåbær på Skrim er observert. Begynte nesten å bli bekymret, da jeg ikke har sett blåbær her oppe på Skrims på lenge.
Etter tårnet gikk vi opp til liten høyde, men så fort at dette ikke var toppen. Så da bar det over en liten myr, og opp for toppbilde med Sniff på. Han var forøvrig veldig fornøyd med å ha fått hilst på huggorm, stålorm og en padde. >>>
Kommunetopp i Lyngdal og Farsund.
- Datum:
- 15.07.2012
- Tourcharakter:
- Fahrradtour
- Tourlänge:
- 1:22h
- Entfernung:
- 5,0km
Kommunetopp.
To topper på samme turen er ikke å forakte:) Sykkeltur opp til teletårnet ved siden av toppene. Beskue tårnet hvor det pågikk arbeid (de skulle sikkert flytte det en meter til høyre;) og bort til toppene etterpå. Fin utsikt 360, og spesielt ned mot kysten. Hadde sikkert vært flott å skue nedover når det er mørk og få se lysskjæret til fyret på Lista, skjære ut i mørket:)
Ikke helt sikker på punktet vestskråning som er den ene "toppen", da det var flere småvarder som markerte hvert sitt sted, og kjempet om min oppmerksomhet. Hvem av dem som er det korrekte vet ikke jeg, men den uenigheten får "de" ta seg imellom;) Jeg besøke dem alle:)