Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Facebook

Amalie's Valg

Datum:
06.08.2016
Entfernung:
9,7km

Ny kremtur i vesterålen. Amalie fikk kart og bilder foran seg, og tilbud om å velge den toppen hun selv syntes så flottest ut. Valget falt på Lamlitienden, den høyeste toppen på hadseløya. At det også var en litt luftig tur, når en tråkker i fra Nyken siden var vi ikke klar over...men det var bare med på å udødeliggjøre turen, og brenne den inn på harddiskene vår for evig tid.

Karte    

Lamlitinden

Datum:
06.08.2016
Karte    

Halve traversen opp til Skata fra Vest.

Datum:
05.08.2016
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
10,5km

Elefantastisk tur opp til område rundt min fødeplass. En skulle ha vært kakket i hode over å aldri ha vært her opp før...;) Vakrere og luftigere travers har ikke jeg sett i Vesterålen..ennå :-D Tåka lå nedover ørene, så vi startet dagen med padletur. Syntes jeg så litt solglimt innimellom, så vi tok på tursko og satset på å komme oss over skyene. Og jepp, for en dag det ble.

Karte    

Marabalsk flott tur til Skredtind

Datum:
04.08.2016
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
9,4km

Karte    

Mikkeltind

Datum:
03.08.2016
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
6,2km
Karte    

Ruketuten

Datum:
29.07.2016
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
9,1km

Karte    

Favorittrunde

Datum:
26.07.2016
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
43,7km

Endelig ut på tur igjen....bedre seint enn aldri. Plukket favoritt runden min i Larvik kommune. Mye flott å hvile øynene på i dag. I tillegg hadde jeg mitt første møte med en "peakbooker" ute på tur, utenom samlinger eller avtalte turer. Moro :-D Resultatet av ett svett mobilkamera i dag, litt hulter til bulter :) Hadde litt vondt av to unge gutter som med iverens lyst hadde startet fra Asker sentrum i dag. De skulle sykle "snarveien til Valle i Seterdal", der en av dem hadde en hytte hvor de skulle overnatte i kveld. Klokken var allerede 17 når jeg traff dem i bakkene ned fra toppen her....ja ja, de får ihvertfall en tur som vil bli mimret over resten av livet :-D og kameratskapet vil bli behørig sveiset sammen, eller ikke.....så får vi håpe at neste tur bli planlagt >>>

Knappen

Datum:
02.07.2016
Entfernung:
9,7km

Fylkestopp m Amalie

Datum:
28.06.2016
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
4,2km

Karte    

Jomfruland nasjonalpark

Datum:
28.06.2016
Karte