Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (20)
- Expedition (7)
- Jagd (1)
- Kayaking (1)
-
Andere Wintertour (5)
- Schneeschuhtour (2)
- Ski alpin (2)
- Fahrradtour (4)
- Fahrzeugtour (13)
-
Fußtour (1238)
- Bergtour (292)
- Glacier travel (7)
- Hochtour (408)
- Jogging (12)
- Spaziergang (39)
- Wanderung (468)
-
Klettern (107)
- Alpinklettern (15)
- Bouldern (2)
- Eisklettern (4)
- Hallenklettern (4)
- Klettersteig (57)
- Mixed-Klettern (1)
- Sportklettern (18)
-
Skitour (606)
- Langlauf (17)
- Randonnée/Telemark (575)
- Tourenskilauf (10)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
- Ekspedisjon Baruntse | Baruntse (7162m)
- Utforsking av den største brebrønnen på
- En variant av den fullstendige Trollatravers
- Italia del 1: Alpene
- La Paz og tre utvalgte høyfjellsturer i
- Vulkanutbrudd på La Palma
- Vinterrangling over Kolås- og Sætretinder
- Alaska 2014
- Glacier Circle og Mt. Dawson i British Columbia
- I det legendariske pudderriket Glacier National
Lieblingsgipfel
Annapurna Base Camp
- Datum:
- 01.04.2015
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 86,7km
Deler opp turrapporten etter som det ble så mye materiale:
Del 1 : Kathmandu, Pokhara, grotte og utsikter til Himalaya
Del 2 : Annapurna Base Camp
Del 3 : Mulde Peak med mektig utsikt
Del 4 : Mulde + Ghandruk
På bussturen mellom Kathmandu og Phedi ble vi kjent med to norske brødre som skulle trekke i noen dager. Vi joina lag og fikk ned priser på overnatting i Pokhara og transport med Jeep fra Pokhara og opp til Phedi der vi starta fra.
Vi gikk fra Phedi relativt tidlig på dagen, det var iallefall få eller ingen trekkere som hadde gått før oss. Realiteten traff noen av oss, for stien startet stupbratt. Vi gikk opp på ryggen og fra 1600m gikk stien over i vei som vi fulgte igjennom bygda Dhampus forby en liten militærleir og en check point for å vise ACAP og Trekking Permit. Mens vi fikk signert våre beviser kom det to Israelere og gikk fint forby. Vi hilste å sa at her måtte vi vise >>>
Kathmandu, Pokhara, grotte og utsikter til Himalaya
- Datum:
- 24.03.2015
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 15,0km
Ville tilbake til Himalaya igjen og fikk med meg noen eventyrlystne venner på turen, iallefall i to uker før de måtte gjøre vendreise for å fullføre sine eksamener. Denne gangen var det Annapurna som sto for tur. Vi skulle gå opp til Annapurna Base Camp, dele oss der. Mens de gikk ned igjen hadde jeg ett håp om å kanskje gå opp mot Mardi Himal eller få meg en annen topp.
Deler opp turrapporten etter som det ble så mye materiale:
Del 1 : Kathmandu, Pokhara, grotte og utsikter til Himalaya
Del 2 : Annapurna Base Camp
Del 3 : Mulde Peak med mektig utsikt
Del 4 : Mulde + Ghandruk
Vi fløy til Kathmandu (Trondheim-Oslo-Dubai-Dhaka-Kathmandu) med Norwegian, Emirates og Biman. Emirates var flotte saker å fly med! Biman derrimot... det starta med tekniske problemer i Dhaka, gikk en time over skjema mens de prøvde å finne feilen. Endte med at flyvertinna ba >>>
Imja Tse
- Datum:
- 08.04.2011
- Tourcharakter:
- Expedition
- Tourlänge:
- 384:00h
- Entfernung:
- 153,0km
8 April satte jeg meg på første av fem flyvninger fram til Lukla i Nepal (Trondheim-Oslo-Moskva-Delhi-Kathmandu-Lukla). Gikk fra Lukla opp Khumbudalen alene og fikk besteget Chuckhung Ri men snudde på 6000m på Island Peak da vær, feber og fysiske utfordringer ga meg kun ett valg da jeg var helt alene. Er vel igrunn ikke så mye mer å si enn at dette var mitt livs beste ferietur! Kommer garangtert tilbake.