Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (19)
- Expedition (6)
- Jagd (1)
- Kayaking (1)
-
Andere Wintertour (5)
- Schneeschuhtour (2)
- Ski alpin (2)
- Fahrradtour (4)
- Fahrzeugtour (11)
-
Fußtour (1161)
- Bergtour (267)
- Glacier travel (7)
- Hochtour (381)
- Jogging (11)
- Spaziergang (39)
- Wanderung (444)
-
Klettern (99)
- Alpinklettern (13)
- Bouldern (2)
- Hallenklettern (3)
- Klettersteig (57)
- Mixed-Klettern (1)
- Sportklettern (17)
-
Skitour (591)
- Langlauf (16)
- Randonnée/Telemark (561)
- Tourenskilauf (10)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde



Lieblingstouren
- Ekspedisjon Baruntse | Baruntse (7162m)
- Utforsking av den største brebrønnen på
- En variant av den fullstendige Trollatravers
- Italia del 1: Alpene
- La Paz og tre utvalgte høyfjellsturer i
- Vulkanutbrudd på La Palma
- Vinterrangling over Kolås- og Sætretinder
- Alaska 2014
- Glacier Circle og Mt. Dawson i British Columbia
- I det legendariske pudderriket Glacier National
Lieblingsgipfel
Litlfalesetra
- Datum:
- 03.05.2015
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 4,6km
Gårsdagens tur på rando til Fannaråki ga meg såpass til gnagsår at det ikke var aktualt å gå noe mer rando, selv om sola frista! Kjørte nordover og ned i Sunndalen for å se om dte gikk ant å gå opp Hovsnebba til fotts. Det så mer tungt ut enn artig da det lå ganske mye råtten snø lang neddover enda. Så på kartet og fant ett stedsnavn som det ikke gikk noe sti til.
Kjørte opp til kraftstasjonen og gikk opp der, mye terreng til å begynne med, og jeg valgte langt fra den letteste ruta opp noen stup rett ovenfor. Men kom meg opp til Litlfalesetra hvor det lå noen ruiner av en tidligere sæter, og steingjerder som gikk ett stykke oppover. Lenge siden det hadde vært aktivitet her.
På tur ned fant jeg etter hvert noe som var en oppbygd sti av mennesker mellom alle hjorte-stiene >>>
Geitfjellet og Våttåkammen
- Datum:
- 26.04.2015
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 1:30h
- Entfernung:
- 6,3km
Ringvebukta og Polsmohula
- Datum:
- 17.03.2015
- Tourcharakter:
- Wanderung
Vi tok med barnegruppa vår til Ringvabukta i sol og 10c's været som herjer! Utforska det som finnes av krabber og skjell før noen av oss tok turen videre langs Ladestien. Der fant vi endel stillinger fra andre verdenskrig som ungan hoppa neddi. Nedenfor gikk vi inn i Polsmohula, eller Kosinushula som den er kjent som på barnemunnen. Ikke noe som er mer spennende enn det for 3-6 år gamle barn!
Geitfjellet, Våttåkammen og Tikneppen
- Datum:
- 17.03.2015
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 9,8km