Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen vintertur (20)
- Skøytetur (5)
- Slalombakketur (1)
- Trugetur (14)
- Fottur (456)
-
Kjøretur (1)
- Biltur (1)
-
Skitur (223)
- Fjellskitur (70)
- Langrennstur (105)
- Randonnée/Telemark (43)
-
Sykkeltur (82)
- Blandet sykling (1)
- Terrengsykling (52)
"Peakbookvenner"
Mistberget
- Dato:
- 11.12.2011
- Turlengde:
- 2:26t
Vassetur fra Stensby sykehus nede ved E6. Ca 500 høydemetre med mye bratt skråning, dyp snø og varierende skog. Morsom og tidvis slitsom tur til en stor topp i sørenden av Mjøsa.
Storskardhøgda
- Dato:
- 27.11.2011
Storskardhøgda er en fin skogstopp like ved Leirskogen og Tonsåsen i Nordre Land. God utsikt, fin natur med knauser, furuer og røsslyng. Vi gikk tur fra vest og hadde en særdeles fin dag ute i mildt novembervær.
Hvor er vinteren som skulle vært her nå...?
Nevelfjell blankistur
- Dato:
- 25.11.2011
- Turlengde:
- 1:53t
- Distanse:
- 7,2km
Ettermiddagstur til Lillehammers høyeste topp. Blankis på alle veier og stier, måtte gå utenfor alle tråkk. Fin stemning til fjells, ikke mye novemberpreg over fjellheimen.
Snøåsen med rim
- Dato:
- 13.11.2011
Søndagstur med Ola. Mye rim og spennende terreng for en 5-åring. Vi småklatret opp den bratte lia nord for toppen. Fin dag ute, men lite utsikt fra selve toppen.
Buhammaren
- Dato:
- 02.11.2011
Lettgått topp, bred sti til topps. Fin tur for barn. Ikke spesielt god utsikt pga. trærne.
Hafjell
- Dato:
- 30.10.2011
Tåketur fra parkeringsplassen mellom Ilsetra og Pellestova. Sur vind og tett tåke, men nysnøflekkene var stas for Ola og Eirik.
Kaktjernsberget
- Dato:
- 24.10.2011
Etter bestigning av Elgklinten litt lenger nord tok jeg avstikker til Hof Finnskog og videre sørover veien på vestsiden av elva. Veien på østsiden var stengt med bom. Første bom var åpen på vestsiden. Neste bom ved nordenden av Rotnesjøen stod også åpen. Jeg ga gass og smatt igjennom også neste bom i bakken på østsiden. Litt stressa over tanken på å ikke slippe ut igjen kjørte jeg kjapt veien helt til like ved toppen. Herfra løp jeg opp på høyeste. Heldigvis var ingen bommer låst da jeg kjørte tilbake. Jeg så da jeg kom hjem at Revtjennsberget også var omtrent like høyt, men økonomisk kartverk viser at Kaktjernsberget er høyest, så da satser jeg på det.


