Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (1)
- Expedition (1)
- Fahrradtour (6)
- Fußtour (87)
-
Skitour (49)
- Randonnée/Telemark (37)
- Tourenskilauf (12)
Vinsterrunden på fjellski med pulk. Beitostølen
- Datum:
- 27.01.2018
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 20,6km
Dette var litt i meste laget. For kona.
Ein sliten hund og ei lei kone ved sluttstreken.
Eg og hunden hadde likevel ein bil og hente, ca tre km til oppover. Det var seigt.
Raunekletten
- Datum:
- 21.01.2018
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 7,7km
På topptur med Imperialblade i Balestrand, mannen som har utstyr som ikkje står i stil med namnet. Men seig er han, Stian, seig som ein skosåle i solnedgongen.
Here he is - the real Imperialblade.
Oppover mot Bruhjellsrølen bar det i 30cm laussnø, og tungt som pokker det første stykket. Det var berre å bita tenna saman og tenkje på kor flott denne snøen er på veg ned att. Det tok oss godt og vel ein time opp til Bruhjell, men derfrå var det ganske så straka vegen i retning Raunekletten.
Eg hadde definitivt håpa på betre ver, slik vi vart lova av desse ruskefolka i YR. Og når vi stod der på toppen kom det jammen meg ei slesk skodde sigande i tillegg. Den kunne lett ha kødda til nedatturen, men dritet forsvant heldigvis ganske raskt.
Ned frå Raunekletten til Kisane var det derimot >>>
Saurdalen - utsikten
- Datum:
- 21.01.2018
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
Endå ein skitur rett etter toppturen. Det vart fram og tilbake til Utsikten, med ei kone med altfor store gnagsår og ein kar som hadde vond i beina. Nuvel, det er vel alltid kvalitetstid med familien.
Saurdalen, Balestrand
- Datum:
- 20.01.2018
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
Ein flott tur i skiløypa i Balestrand. Vakrare langrennsløype er vanskeleg å finne.
Ein liten topptur
- Datum:
- 07.01.2018
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 2,9km
Grunnen til at denne tren fekk terningkast to var fordi underteikna kjente seg heilt bånn i bøtta. Null energi i kroppen gjorde denne turen til ein av dei tyngste på mange år. Det vart openbart når eg kom heim at driten som hadde versert i barnehagen dei siste dagane hadde slått rot i heimen. Den fantastiske pizzabakar-pizzaen kom opp att om kvelden, og 275 kr gjekk difor bokstaveleg talt rett i dass.
Tylderingen
- Datum:
- 31.12.2017
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 6,2km
Første turen til Tylderingen, aleine og med liten oppakning.
Turen oppover gjekk stort sett greitt (det er alltid spor å følgje), men vèret kødda seg til etter Vardafjell nær toppen. På rein trass gjekk eg vidare i kraftige vindkast og snødrev, og - for å sette kruna på verket - tok eg attpåtil nokre lattarlege vegvalg. Det gjorde eg nedatt og. Eg kom altfor langt mot aust nær kanten til stupet, og måtte staka meg vel opp att vel 50 nye høgdemeter. Då var eg i godt humør. Nuvel. Første gong er ein og blir fersking uansett.
Snøen var heilt grei ned til bilen. Noko pudder her og der, men mykje oppkøyrd.
På veg oppover
Dalen
- Datum:
- 02.12.2017
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 3,1km
Nydeleg pudder i Sogndalsdalen i dag. Men på veg ned endte det likevel med knall og fall, og opphovna fot og forkjøling. Om kvelden rykka Sogndal ned, og så brant barnehagen vår ned dagen etter. Så det var ikkje den beste helga samla sett.
Kveldstur i stjerneskin, retning Svartholten.
- Datum:
- 20.11.2017
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 4,1km
Nice øverst. Oppkjørt som fan nedst. Alt i alt ein ganske kjekk tur.
Årets første skitur
- Datum:
- 19.11.2017
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 6,4km
Like utanfor stovedøra. Perfekte forhold! Ræva svingteknikk.