Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (1)
- Schneeschuhtour (1)
-
Fußtour (397)
- Bergtour (133)
- Jogging (140)
- Spaziergang (6)
- Wanderung (75)
-
Skitour (17)
- Langlauf (1)
- Tourenskilauf (16)
Høgstefjellet og Veten i Åsane
- Datum:
- 14.02.2017
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 2:30h
- Entfernung:
- 10,1km
Det er truleg siste dag av ein lengre periode med fantastisk vær, den måtte selvfølgelig nyttast. Eg kom seint i gang denne dagen og hadde sett for meg to toppar i Åsane. Etter å ha lest ein av Uncas sine turrapportar på turar i Åsane (Uncas skriver gode beskrivelser og rapportar) falt valget på Høgstefjellet og Veten i Åsane. Kjørte forbi Ikea og fulgte den smale Dalavegen forbi Åsane gamle kirke og heilt inn i enden av Dalabygda, hvor det var ein stor parkering. Fulgte så "den Trondhjemske postvegen" som er skiltet. Denne grusvegen går forbi eit gardstun og oppover dalen er utgangspunktet for desse to flotte fjellturane. Når vegen flatar ut omtrent etter 200 høgdemeter kjem det fyrst eit skilt "Veten om Ramberget", eg gjekk fyrst inn på denne stien, men >>>
Storafjellet i Fana
- Datum:
- 04.02.2017
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Tourlänge:
- 0:28h
- Entfernung:
- 1,4km
Etter turen på Veten køyrde eg inn på svartedfjordvegen, fulgte den smale vegen til den gjekk over i grusveg. Parkerte ved ei lita lomme. Fann noko som likna ein sti, mest truleg berre dyretrakk. Bratt opp og litt klyving, støypt varde og flott utsikt på toppen. Fann den rette stien ned. Kom ned på jordet til den fyrste garden ein kjøyrer forbi i svartefjordvegen.
Veten i Fana
- Datum:
- 04.02.2017
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Tourlänge:
- 0:27h
- Entfernung:
- 1,8km
Tok av til høgre inn på Korsnesvegen rett før ferjekaien. Fulgte den smale vegen til eg kom til eit kryss, tok der av til høgre inn på grusvegen. Bommen var åpen, så eg kjørte eit stykke inn og parkerte ved ei gravemaskin rett forbi der stien startar. Stien er merka med raude sløyfer på trea heile vegen opp. Fin sti og fantastisk utsikt på toppen. Opp og ned samme veg på 27 min.